Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Lech Wałęsa na demonstracji w Gdańsku. Entuzjazm tłumów przed bramą stoczni: „Sto lat, sto lat!” [WIDEO]

Lech Wałęsa na demonstracji w Gdańsku. Entuzjazm tłumów przed bramą stoczni: „Sto lat, sto lat!” [WIDEO]

Lech Wałęsa na placu Solidarności. Fot. Marek Sterlingow

Kilka tysięcy osób zebrało się w sobotę, 22 lipca 2017 r. na placu Solidarności w Gdańsku, aby zaprotestować przeciwko ustawom, które podporządkowują sądy rządowi. Po raz pierwszy wśród demonstrantów pojawił się Lech Wałęsa.

 

Manifestacja zaczęła się w sobotę, 22 lipca o godz. 14, atmosfera była piknikowa. Zjawiło się sporo młodych ludzi, rowerzystów, wokoło powiewały polskie i unijne flagi. Po odśpiewaniu hymnu, tłum skandował: „Żądamy weta!”. To od prezydenta i jego podpisu zależy teraz, czy niekonstytucyjne ustawy wejdą w życie.

Zobacz:

 

 

 

Lecha Wałęsa: „ Cieszę się, że ponawiamy te numery”

Około godziny 15 na scenie pojawił się Lech Wałęsa. Tłum powitał go z entuzjazmem, zaśpiewano mu „Sto lat”. – To 25 jeszcze zostało – przywitał się Wałęsa. – Tak już było w 80 roku, cieszę się, że ponawiamy te numery. Naszemu pokoleniu udało się wyprowadzić Polskę na prostą i osadzić w trójpodziale władzy. Każdemu. kto próbuje to zniszczyć, nie wolno na to pozwolić. A ja mimo mojego stanu zdrowia, zawsze będę z Wami.

Wałęsa po raz pierwszy od przejęcia rządów przez PiS, pojawił się na demonstracji współorganizowanej przez KOD.

 

 

Protest pod hasłem „3 x NIE”

Do zgromadzonych mają przemawiać jeszcze m.in. mec. Roma Orlikowska-Wrońska, Szymon Rać i Karolina Wójcicka (reprezentacja Parlamentu Dzieci i Młodzieży z 2016 r.), a także przedstawiciele zawodów prawniczych.

Protest odbywał się pod hasłem „3 x NIE”.

Logo dzisiejszego protestu zaprojektował Jerzy Janiszewski, twórca legendarnego znaku „Solidarności”. Protest jest organizowany przez organizacje społeczne.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.