Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Kultura online
Kronika kwarantanny

Kronika kwarantanny

Mat. prasowy WiMBP w Gdańsku

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku zaprasza czytelników do wspólnego tworzenia „Kroniki kwarantanny". Bezcenne będą obserwacje np. tego, jak spędzamy ten szczególny czas, jak wygląda nasze najbliższe otoczenie czy też jak zmieniły się rodzinne i przyjacielskie relacje.

Mija kolejny dzień kwarantanny. Zalewa nas czarny humor, tweety i posty, memy czy filmiki, dzięki którym próbujemy sobie pomóc w tym niełatwym doświadczeniu.

Bibliotekarze WiMBP zachęcają czytelników do przesyłania w formie listów, zapisków, drobnych obserwacji, wspomnień, refleksji, opowiadań, dzienników – forma całkowicie dowolna – ich relacji z tego niecodziennego czasu, w jakim się wszyscy znaleźliśmy. Bezcenne będą obserwacje tego, jak wygląda miasto czy najbliższe otoczenie, jak spędzany jest czas przymusowego „udomowienia”, jak zmieniły się rodzinne i przyjacielskie relacje.

Na Państwa wszelkie spostrzeżenia i przemyślenia pracownicy Biblioteki czekają pod adresem: kronika@wbpg.org.pl. Wybrane wypowiedzi zostaną zaprezentowane na Facebooku Biblioteki oraz nagrodzone wydawnictwami bibliotecznymi i gadżetami. A gdy już rzeczywistość wróci na dawne tory, WiMBP opracuje „Kronikę kwarantanny” w wersji elektronicznej bądź książkowej, dla upamiętnienia tego szczególnego czasu.

 

Do pobrania:

Regulamin

Formularz zgłoszeniowy

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.