Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Kultura online
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/ef1a4e58-1aab-41df-ab87-6a547fb6ba32.jpg Zaproś swoje ulubione kino do domu!

Zaproś swoje ulubione kino do domu!

Mat. prasowy Stowarzyszenia Kin Studyjnych

 

MOJEeKINO.PL, w którym swoją salę ma również słupskie kino Rejs, ruszyło 21 maja 2020 r. Platforma umożliwia realizowanie indywidualnego programu, a od istniejących VOD różni się kuratorskim charakterem, starannie dobranym repertuarem, dotarciem bezpośrednio do widza kinowego.

Podobnie jak w kinie tradycyjnym repertuar jest cyklicznie zmieniany, wzbogacany o wydarzenia dodatkowe, takie jak spotkania z twórcami, warsztaty, pokazy edukacyjne czy festiwale filmowe. Doskonale też sprawdzi się po uruchomieniu kina stacjonarnego, jako dodatkowa „sala wirtualna”, która z jednej strony przedłuży życie filmów granych na ekranie tradycyjnym, z drugiej uzupełni repertuar o filmy, które nie zdołały znaleźć miejsca na afiszu.

Wirtualne kino ma zasięg ogólnopolski i zrzesza 40 kin studyjnych oraz stale z nimi współpracujących dystrybutorów, m.in. Aurora Films, Mayfly, Hagi, Galapagos, Spectator, Next Film, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Velvet Spoon. Operatorem wirtualnego kina jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych, a partnerem technologicznym poznańska firma Insys Video Technologies.

Partnerami projektu MOJEeKINO.PL są Polska Akademia Filmowa, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Fundacja Kultury Bez Barier. Projekt realizowany jest przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Platforma przystosowana będzie dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu, część filmów wyświetlanych będzie z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

 

26. Festiwal Filmowy „Wiosna Filmów”

Działalność platformy rozpoczęła się pokazami specjalnymi, a już w piątek, 29 maja rozpocznie się 26. edycja Festiwalu Filmowego „Wiosna Filmów”. W ramach wydarzenia przez 10 dni pokazanych zostanie ponad 30 filmów docenionych przez jury, dziennikarzy, a także publiczność na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Berlinie, Cannes, Wenecji czy Toronto. Będą także filmy nominowane i nagradzane przez Europejską Akademię Filmową oraz Amerykańską Akademię Filmową. Duża część z nich to przedpremiery lub polskie premiery. Bilety na każdy pokaz będą kosztować 15 zł.

Zobacz: program festiwalu

Baner festiwalu Wiosna Filmów

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.