Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Kredkami czy farbami, wydzieranki czy wycinanki? Konkurs plastyczny dla dzieci „Bezpiecznie jak w Szwajcarii”

Kredkami czy farbami, wydzieranki czy wycinanki? Konkurs plastyczny dla dzieci „Bezpiecznie jak w Szwajcarii”

Uczennica z pomalowanymi rękoma na tle klasy. Fot. ©Depositphotos/tobkatrina

Kredkami, farbami, węglem, dowolną techniką dzieci mają przedstawić, jak zmieniła się kolej tam gdzie mieszkają, dzięki szwajcarskim funduszom. Konkurs organizowany jest dla dzieci z powiatów malborskiego, sztumskiego, kwidzyńskiego oraz grudziądzkiego.

 

Konkurs „Bezpiecznie jak w Szwajcarii” organizuje samorząd województwa pomorskiego przy współpracy z UM w Malborku. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

 

Nowoczesna i bezpieczna kolej

Celem konkursu jest promocja efektów, zrealizowanego przez władze województwa pomorskiego, projektu, w ramach którego zakupiono cztery zespoły trakcyjne do obsługi kolejowego odcinka Malbork – Grudziądz. Wyremontowano też wiadukt i przebudowano dojazdy w miejscowości Brachlewo, zmodernizowano elektryczny zespół trakcyjny. Zakupiono i zamontowano również 51 defibrylatorów oraz przeprowadzono szkolenia z tego zakresu, a także nagrano film instruktażowy z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wiodącym tematem konkursu jest bezpieczeństwo na kolei w kontekście efektów zrealizowanego projektu „Zakup czterech spalinowych zespołów trakcyjnych do obsługi kolejowego odcinka Malbork – Grudziądz w celu poprawy bezpieczeństwa, zarządzania, wydajności i niezawodności lokalnego systemu transportowego”, współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

 

Przedszkolaki i uczniowie

Konkurs plastyczny pod tytułem „Bezpiecznie jak w Szwajcarii” skierowany jest do dzieci uczęszczających do przedszkoli i szkół podstawowych w powiatach malborskim, sztumskim, kwidzyńskim oraz grudziądzkim, bezpośrednio związanych z realizacją projektu.

Konkurs zostanie przeprowadzony w czterech kategoriach wiekowych:  

  • dzieci uczęszczające do przedszkola w wieku 3–4 lata,
  • dzieci uczęszczające do przedszkola w wieku 5–6 lat,
  • uczniowie szkoły podstawowej w wieku 7–9 lat ( klasy I-III)
  • uczniowie szkoły podstawowej w wieku 10–13 lat (klasy IV-VI)

Uczestnicy konkurs będą mieli za zadanie wykonać dowolną techniką, pracę plastyczną obrazującą, jak poprawiło się bezpieczeństwo na kolei dzięki Szwajcarsko-Polskiemu Programowi Współpracy.

 

Gdzie zgłaszać prace konkursowe

Prace konkursowe z dopiskiem: Konkurs plastyczny – „Bezpiecznie jak w Szwajcarii” należy składać, w Urzędzie Miasta Malborka – Wydział Oświaty, Kultury i Sportu do 10 maja 2017 r. za pośrednictwem szkół oraz przedszkoli, które przekażą prace osobiście. Szczegółowe informacje oraz warunki udziału w konkursie zawarte zostały w regulaminie.

 

Finał konkursu

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 17 maja 2017 r. na stronie internetowej projektu. Finał konkursu, wraz z uroczystym wręczeniem nagród dla zwycięzców przez marszałka województwa pomorskiego, odbędzie się w Malborku podczas uroczystego festynu promującego projekt na placu Kazimierza Jagiellończyka, 20 maja 2017 r. o godz. 12.00.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie. Jesteśmy przekonani, że konkurs oraz atrakcyjne nagrody z pewnością przyczynią się do rozpowszechnienia wśród dzieci, a także ich rodzin, wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i kolejowym oraz rezultatów osiągniętych w ramach projektu.

Zobacz:

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.