Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Stypendyści
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/5567d6a3-d85b-434a-a48b-17c69099da9d.jpg Jerzy Fryckowski – Treny. Listy od matki

Jerzy Fryckowski – Treny. Listy od matki

Fot. Zdzisława Wera

Poeta i krytyk literacki. Zajmuje się teatrem i twórczością satyryczną. Wydał dwadzieścia tomików poetyckich i trzy antologie, w tym pierwszą w Polsce antologię wierszy o ojcu. Laureat wielu prestiżowych konkursów literackich.

Jego wiersze znajdują się w 371 almanachach i antologiach. Tłumaczone są na języki: angielski, niemiecki, francuski, litewski, czeski, serbski, słoweński, węgierski, ukraiński, rosyjski, grecki, esperanto i hindi. Mieszka i pracuje w Dębnicy Kaszubskiej. Miłośnik psów i fan grup rockowych The Doors i Deep Purple.

„Treny. Listy od matki” składają się z dwóch części. Pierwsza zawiera utwory żałobne napisane przez syna po śmierci matki, natomiast druga – wyimaginowane listy nieżyjącej matki do syna, w części jako odpowiedź na treny. Obie części łączy temat odejścia matki, żałoby i sierocego poszukiwania wiary. Jasne klarowną metaforyką utwory emanują ciepłem synowskiego przywiązania, wzruszają cierpieniem, stawiają trudne pytania.

„Treny”

„Listy do matki”

Treny. Listy do matki - okładka

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.