Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, gdzie studiował na Wydziale Jazzu i muzyki estradowej w klasie saksofonu jazzowego dr. Macieja Obary. Laureat XIX Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych z zespołem Nordwave (Nagroda dla najlepszego zespołu).

Od 2014 roku współpracuje z Fundacją Sedlaka, z którą współtworzy liczne koncerty i wydarzenia na terenie całej Polski. W 2015 roku został zaproszony do współpracy przez zespół 3-0-3 Tango Fusion z Argentyny, z którym podczas trasy po kraju grał między innymi na Ethno Jazz FesWwalu we Wrocławiu. Dwa lata później odbył kolejną trasę po Polsce z zespołem 3-0-3 Tango Fusion.

W 2016 roku razem z Dominikiem Kisielem założył duet Kisiel/Klemensiewicz (laureaci Jazz Juniors 2019), grający autorską muzykę opartą na kolektywnej improwizacji. Przy współpracy z Fundacją ks. Włodzimierza Sedlaka, napisali muzykę do filmu dokumentalnego opisującego projekt „Piaśnica – Kultura miejsca” oraz stworzyli koncert dialogowy na chór, organy i saksofon „Missa Pro Pace” na podstawie żarnowieckiego graduału z XIV wieku.

Od 2018 roku współpracuje z polskim raperem Łukaszem Rostkowskim L.U.C. Współtworzy projekty „Rebel Babel”, „Rebel Babel – 100 lat polskiej muzyki filmowej” oraz „Pilecki – Ucieczka do Wolności”.

Facebook: www.facebook.com/JKlemensiewicz/

Album „Cassubia” powstał z inspiracji kaszubskimi pieśniami ludowymi z Jastarni, miejscowości leżącej na Półwyspie Helskim, skąd Klemensiewicz pochodzi. Jest to osobisty hołd złożony twórcom ludowym tego regionu. Muzyka ta miała znaczący wpływ na artystę w czasie dzieciństwa. Po latach zdobywania doświadczenia na studiach muzycznych, pod wpływem inspiracji trójmiejskich środowisk twórczych, artysta zapragnął powrócić do swoich korzeni i odkryć muzykę kaszubską na nowo, przełożyć ją na swój język. Dzięki pomocy pracowników Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie oraz dzięki licznym spotkaniom z potomkami twórców ludowych z Jastarni odkrył niesamowitą wrażliwość i emocjonalność linii melodycznych określanych przez muzykologów terminem pieśni morskich.

Zafascynowany brzmieniem europejskiego jazzu oraz polskiego jazzu lat 60. zobaczył ogromny potencjał improwizatorski w twórczości Mariana Selina poety, pisarza i kompozytora z Jastarni i przełożył te historie na saksofon i fortepian.