Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/c29abf4d-de3b-4ab3-87e8-8d3fd7df0c1b.jpg I ty możesz zostać biznesmenem. Specjalne zajęcia dla uczniów i studentów podczas Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości

I ty możesz zostać biznesmenem. Specjalne zajęcia dla uczniów i studentów podczas Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości

Pomorski Dzień Przedsiębiorczości w Malborku

Będą spotkania z blogerami, trenerami biznesu, autorska gra miejska i porady wizażystek. Podczas Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości 14 listopada 2018 r. dowiesz się, dlaczego warto mieć własną firmę, jak odnaleźć swoje talenty albo zmienić pasję na biznes.

 

To już dziesiąta edycja Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości. W tym roku głównym miejscem wydarzeń będzie Uniwersytet Gdański. Spotkania odbędą się jeszcze w 16 miejscowościach na terenie województwa, m.in. w Gdyni, Chojnicach, Kartuzach, Kościerzynie, Tczewie, Kwidzynie, Wejherowie, Słupsku i Starogardzie Gdańskim. Organizatorem wydarzeń jest Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku w partnerstwie z powiatowymi urzędami pracy, Uniwersytetem Gdańskim i przedsiębiorcami.

 

Sprawdź swoją przedsiębiorczość w grze

Z myślą o studentach i uczniach szkół średnich przygotowana została gra miejska. Uczestnicy będą wykonywać różnorodne zadania, które sprawdzą ich przedsiębiorcze kompetencje, takie jak współpraca, komunikatywność, planowanie, kreatywność, analiza i selekcja danych. Przystanki gry znajdować się będą w firmach i instytucjach zlokalizowanych w kompleksach Olivia Business Centre, Alchemii i na Uniwersytecie Gdańskim.

Dla tych, którzy nie biorą udziały w grze miejskiej, w auli Wydziału Prawa i Administracji UG, odbędzie się event dla młodzieży POWER 2 WORK. W ramach spotkania będą prelekcje znanych blogerów i youtuberów, dotyczące m.in. motywacji, osiągania życiowych i zawodowych sukcesów, oraz szeroko pojętej przedsiębiorczości. Dodatkowo będzie można zrobić sobie profesjonalną karykaturę, zdjęcie biznesowe oraz skorzystać z porad wizażystek.

 

ABC własnej firmy

W Kościerzynie i Nowym Dworze uczniowie szkół średnich zaprezentują własne pomysły na biznes i prowadzenie firmy.
Malbork zaprasza do gry Cashflow, która przez zabawę uczy, jak skutecznie inwestować. W Malborku odbędzie się też finał konkursu na najlepszą inicjatywę społeczną, realizowaną przez młodzież
i na rzecz młodzieży w powiecie. W Sztumie z kolei odbędzie się konkurs na najbardziej skuteczną autoprezentację z wykorzystaniem CV, pokazana będzie przedsiębiorczość widziana oczami dzieci.
W niektórych miejscach młodzież zostanie zaproszona do udziału w interaktywnej grze miejskiej – taką atrakcję zapewniają Sztum i Słupsk. Będą też spotkania z doradcami zawodowymi, specjalistami ds. wizerunku, prawnikami czy konsultantami z zakresu pozyskiwania środków unijnych.

 

Harmonogram poszczególnych wydarzeń na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku, organizatora X Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości.

Inicjatywa podejmowana jest w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Więcej informacji innych wydarzeniach, organizowanych nie tylko przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, można znaleźć w art. Marzy ci się własny biznes?

 

Pomorski Dzień Przedsiębiorczości

  • 14 listopada 2018 r., środa
  • różne lokalizacje: Bytów, Chojnice, Człuchów, Gdańsk, Gdynia, Kartuzy, Kościerzyna, Kwidzyn, Lębork, Malbork, Nowy Dwór Gdański, Puck, Słupsk, Starogard Gdański, Sztum, Tczew, Wejherowo
  • wstęp – bezpłatny (na niektóre wydarzenia konieczna jest wcześniejsza rezerwacja)
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.