Aktualności

Marzy ci się własny biznes? Podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości dowiesz się, jak go rozkręcić

Fot. ©Depositphotos/monkeybusiness
Fot. ©Depositphotos/monkeybusiness

Darmowe szkolenia, warsztaty i spotkania ze specjalistami. Podpowiedzą, jak założyć firmę, promować ją w Internecie i zarządzać finansami. W ramach Światowego Dnia Przedsiębiorczości między 12 a 18 listopada 2018 r. będzie można uczestniczyć w wydarzeniach na terenie całego województwa pomorskiego.

 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to organizowany w 170 państwach globalny projekt promujący przedsiębiorczość i aktywną postawę zawodową. Zostały ostatnie miejsca na spotkania. Rejestracja odbywa się online. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

80 spotkań dla każdego

Przedsiębiorcy oraz osoby, które dopiero planują otworzyć własną firmę, będą miali okazję, by skonsultować swoje pomysły ze specjalistami z zakresu prawa, gospodarki, finansów i marketingu. Wśród darmowych warsztatów będą do wyboru m.in. konsultacje księgowe, reklama na Facebooku i w Internecie, doradztwo w zakresie pożyczek unijnych czy zasady zatrudniania obcokrajowców. Łącznie będzie ponad 80 spotkań. Wydarzenia związane ze Światowym Dniem Przedsiębiorczości odbędą się m.in. w Gdyni, Gdańsku, Kościerzynie, Kwidzynie, Tczewie i Sztumie.

 

Przedsiębiorcy dla Niepodległej

W tym roku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości odbywa się pod hasłem „Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości". Organizatorzy projektu chcą w stulecie odzyskania niepodległości docenić przedsiębiorców, którzy nie tylko mieli niepodważalny wkład w ponowne pojawienie się Polski na mapie, ale przede wszystkim swoją zawodową aktywnością wspomagali rozwój wolnego państwa. Podkreślają również jak ważne jest, by patriotyzm łączyć z byciem przedsiębiorczym. Firmy i przedsiębiorcy rozwijają gospodarkę, dlatego są ważnymi ambasadorami Polski poza granicami kraju. Głównym tematem rozmów będzie przyszłość: jak będą się zmieniały polskie przedsiębiorstwa w kolejnych dziesięcioleciach i w jakiej kondycji będzie polska gospodarka za sto lat.

Rejestracja na szkolenia w Pomorskiem na stronie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

 

view szablon artykułu