Aktualności

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy walczy o tytuł najpiękniejszego w Europie! Można głosować

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku
Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku. Fot. źródło: facebook.com/jarmarkbozonarodzeniowygdansk

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku, jako jedyny w Polsce, jest nominowany w konkursie o tytuł European Best Christmas Market 2020. Gdańsk znalazł się w towarzystwie dwudziestu najpiękniejszych europejskich jarmarków, organizowanych m.in. w Brukseli, Budapeszcie, Dreźnie, Kolonii, Lipsku, Norymberdze czy Wiedniu.

 

Konkurs jest organizowany przez European Best Destination. Głosować można codziennie przez portal www.christmas.ebdest.in od 29 listopada do 10 grudnia 2019 r.

 

Największy kalendarz adwentowy i nie tylko…

Jarmark Bożonarodzeniowy, zlokalizowany w historycznym centrum Gdańska, urzeka turystów i mieszkańców Trójmiasta. To idealne miejsce dla wszystkich poszukujących niebanalnych pomysłów na prezenty.

Wyjątkową atmosferę tworzy przede wszystkim oryginalna scenografia. Sercem Jarmarku jest Plac Dobrych Życzeń, wokół którego rozstawione są świątecznie udekorowane domki pełne smakołyków z różnych stron świata. Są tu też uliczki wytyczone tylko na ten szczególny czas: Czekoladowa, Cynamonowa, Anielska czy Wigilijna. Jest Łoś Lucek, który nuci, mruczy i przemawia ludzkim głosem. Wysoko z Anielskiego Młyna spoglądają Trzej Królowie, anioły i święci. Pojawiają się elfy, Królowa Śniegu ze swoją świtą i rozśpiewani kolędnicy. Można tu dosiąść rumaka i zakręcić się na bajkowej karuzeli albo… znaleźć chwilę wytchnienia przy kapliczce ze Świętą Rodziną. Swój pełen blasku zakątek pod jemiołą mają też zakochani.

Każdego roku jarmarkowa scenografia jest wzbogacana o nowe elementy. Tym razem po raz pierwszy można zobaczyć 5-metrowej wysokości bramę w kształcie adwentowego świecznika, którą zdobi największy w Gdańsku kalendarz adwentowy.

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa do 1 stycznia 2020 r. Będzie mu towarzyszył Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła w Wielkiej Zbrojowni.

 

Baner Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku

 

Zobacz też: Świąteczne szaleństwo w Gdańsku. Poczuj wyjątkową atmosferę na Jarmarku Bożonarodzeniowym

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości