Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Debiut i od razu duży sukces. 13. miejsce bobsleistów z Pomorza na igrzyskach olimpijskich

Debiut i od razu duży sukces. 13. miejsce bobsleistów z Pomorza na igrzyskach olimpijskich

Fot. facebook.com/pg/pzbis

Polska drużyna zajęła 13. miejsce w konkurencji bobslejowych czwórek w PyeongChang. Pokonali między innymi ekipy z Rosji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

 

Zawody w Olympic Sliding Centre zakończyły się dziś w nocy czasu polskiego.

 

Pomorscy olimpijczycy

W czteroosobowej załodze bobsleja było dwóch reprezentantów z Pomorza. Arnold Zdebiak z klubu AZS AWFiS Gdańsk oraz Łukasz Miedzik z WKS Flota Gdynia. To pierwsi od ponad 30 lat olimpijczycy z naszego regionu. Załogę uzupełniali Mateusz Luty i Grzegorz Kossakowski. Dodatkowo, polska reprezentacja w zimowej formule 1 debiutowała na igrzyskach.

 

Historyczny sukces

W finałowych ślizgach wystartowało 29 załóg. Dzięki doskonałej i szybkiej jeździe, zawodnicy obronili 13. miejsce, jakie zajmowali po pierwszych dwóch ślizgach. Łączny czas czterech przejazdów naszych sportowców – 3:17.89. To o 2:04 wolniej niż zwycięska ekipa z Niemiec. Polacy byli szybsi między innymi od reprezentantów Rosji, Czech, Włoch, Chorwacji oraz Chin.   

 

Cel – Pekin

Władze Polskiego Związku Bobslei i Skeletonu mówią jasno, że PyeongChang to tylko przystanek na drodze po medale w następnych zimowych igrzyskach w Pekinie w 2022 r. Celem była pierwsza dwudziestka. Tymczasem 13. miejsce to znacznie więcej niż wszyscy się spodziewali. Świetny występ w Korei daje duże nadzieje na przyszłość.   

 

Więcej o pomorskich bobsleistach przeczytasz w artykule na naszej stronie: pomorskie.eu

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.