Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Kuchnia
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/ae38b375-d98a-48f6-89fd-ed072b594175.jpg Aż 1500 planszówek do wypożyczenia, 350 stolików oraz specjalna strefa zabaw dla najmłodszych

Aż 1500 planszówek do wypożyczenia, 350 stolików oraz specjalna strefa zabaw dla najmłodszych

Ludzie przy stole z grą planszową

W sobotę 18 listopada 2017 r. zaczynają się Targi Gra i Zabawa oraz Festiwal Gramy – 15. Trójmiejskie Spotkania z Grami Planszowymi. Wpadaj całą rodziną.

 

Targi i festiwal to premierowe tytuły, kultowe gry, emocjonujące konkursy i turnieje, plebiscyt Gra Roku i oferta handlowa najbardziej liczących się na rynku polskim producentów oraz dystrybutorów gier i zabawek. Do tego spotkania z autorami gier, a nawet pisarzami, warsztaty literacko-plastyczne oraz bitwy komiksowe. Ubiegłoroczną edycję odwiedziło blisko 10 tys. osób, a w festiwalowej wypożyczalni gier zanotowano rekordową liczbę 5 tys. wypożyczeń.

 

Przetestuj ciekawą grę i sprawdź swoje umiejętności w turniejach

Podczas Festiwalu Gramy do wypożyczenia będzie ponad 1500 gier planszowych – od tych najprostszych po zaawansowane strategie, które rozgrać będzie można na jednym z 350 stolików. Jeśli gra okaże się zbyt skomplikowana, pomogą wam tzw. żółte koszulki, czyli liczni wolontariusze tłumaczący zasady gier. Będzie można zagrać w najpopularniejsze i najciekawsze gry, które polecają znawcy planszówkowych trendów. Należą do nich m.in. gry 5 Sekund, 7 Cudów Świata, Agricola, Carcassonne, Splendor, Szeryf z Nottingham, Tajniacy, Wsiąść do Pociągu oraz Wyspa Skye.

W specjalnej sali prezentowane będą premierowe tytuły, przywiezione prosto z październikowych targów Spiel w niemieckim Essen. Nie zabraknie też nowości najbardziej popularnych wydawnictw gier planszowych, m.in. Rebela, Edgarda, Egmonta czy Trefla. To świetna okazja do sprawdzenia nowych tytułów jeszcze przed ich zakupem.

W salach turniejowych z kolei rozgrywane będą turnieje i finały gier planszowych (m. in. wielki finał Mistrzostw Polski w grach Domek i Marco Polo), w których wygrać można nawet 1000 zł. W programie festiwalu są także: konkurs Gra Roku Targów Gra i Zabawa, spotkania z polską blogosferą planszówkową, warsztaty projektowe dla twórców gier, turnieje szachowe i liczne konkursy z nagrodami.

 

Nie tylko planszówki

Targi Gra i Zabawa to również mnóstwo atrakcji dla najmłodszych: kreatywne zabawy, podróże do świata nauki i fantastyki, pasjonujące eksperymenty, kostiumy (będzie można wcielić się w postać z gier komputerowych, filmów i komiksów), warsztaty z gier RPG, pokazy wielkoformatowych „żywych szachów”, imponujące makiety mini-kolei i pokazy taneczne.

Na targach będzie też strefa dla książkowych maniaków. Strefa Czytamy to dużo dobrych książek dla dzieci i młodzieży, spotkania z autorami i ilustratorami, warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i młodzieży, warsztaty dla rodziców, bitwy komiksowe, konkursy i wiele innych atrakcji z książką w roli głównej.

 

Targi Gra i Zabawa

Festiwal Gramy. 15. Trójmiejskie Spotkania z Grami Planszowymi

  • 18-19 listopada 2017 r., sobota-niedziela, godz. 10.00
  • Amber Expo
  • ul. Żaglowa 11
  • Gdańsk
  • bilety – 20-40 zł

Zobacz: więcej informacji i rezerwacje biletów na stronie Targów Gra i Zabawa, program

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.