Animatorka kultury, aktywistka i przewodniczka po terenach postoczniowych, badająca historię kobiet związanych ze Stocznią Gdańską.
Kulturoznawczyni, politolożka. Od wielu lat realizuje projekty związane ze wspieraniem kobiet i historią kobiet, między innymi „Kobiety też budują statki”, „Stocznia jest kobietą”, „Metropolitanka” i „Women for Democratic (R)evolution”. Pracuje jako specjalistka ds. rozwoju startupów w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Starter. Jest członkinią Gdańskiej Rady ds. Równego Traktowania.
Doktorantka na Filologicznych Studiach Doktoranckich Uniwersytetu Gdańskiego. Naukowo zajmuje się historią kobiet związanych ze Stocznią Gdańską.
Celem projektu Stoczniowe archiwum cyfrowe było pokazanie realiów pracy kobiet i życia codziennego w Stoczni Gdańskiej poprzez uzupełnienie cyfrowego archiwum społecznego „Stocznia jest kobietą”. Wykonane zostały transkrypcje rozmów z dawnymi pracownicami zakładu, nagrane w ramach kolejnych edycji projektu „Stocznia jest kobietą” Stowarzyszenia Arteria i Instytutu Kultury Miejskiej. Swoimi wspominkami dzieliły się między innymi: izolatorki, traserka, suwnicowe, technolożki. Ich fragmenty zostały opublikowane na stronie internetowej: http://stocznia-jest-kobieta.org/archiwum/
Do tekstó zostały dołączone kopie zdjęć z Archiwum Państwowego w Gdańsku pokazujące pracownice podczas pracy, czas wolny w Stoczni oraz udogodnienia socjalne, takie jak żłobek czy przedszkole.
Zdjęcia opisane zostały w systemie Dublin Core, który umożliwia katalogowanie prac w międzynarodowych archiwach.
Archiwum uzupełniane jest o kolejne materiały.