Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Stypendyści
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/910c2a98-5786-4c60-b942-a8b6776b8f22.jpg Anna i Adam Witkowscy – Exist

Anna i Adam Witkowscy – Exist

Duet w życiu artystycznym i prywatnym: Anna - artystka wizualna, grafik, okazjonalna kuratorka, Adam – malarz, twórca instalacji i filmów wideo, muzyk występujący m.in. w duecie Nagrobki.

Anna jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Tworzy samodzielnie lub w duecie artystycznym z Adamem. Jej projekty często mają syntetyczny, graficzny charakter. Inspiruje ją najbliższe otoczenie, zapożycza z popkultury i cytuje. Posługuje się najczęściej wideo, fotografią, instalacją lub obiektem. Prowadzi Pracownię Opakowań w szczecińskiej Akademii Sztuki oraz Projektowanie otwarte i dla kultury na ASP w Gdańsku (studia niestacjonarne).

Instagram: Fontanna78

Adam zajmuje się sztuką wizualną, często pracując w duecie artystycznym z Anną. Tworzy w obszarze dźwięku i muzyki: projekty radiowe, muzyka teatralna, muzyka filmowa i nagrania terenowe. Gra w zespołach: Nagrobki, Langfurtka, Korzuchy, Wolność i Woda. Od 2007 roku jest wykładowcą Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w pracowni Audio oraz od 2015 roku w Pracowni Dźwięku i Obrazu Akademii Sztuki w Szczecinie.

www.adamwitkowski.com

Instagram: adamwitkowski_obrazy

„Exist” to monografia Anny i Adama Witkowskich, traktująca o ich praktyce artystycznej na przestrzeni mijającej dekady. Zawiera teksty krytyczne, trzy wywiady oraz dokumentacje prac. Autorami treści są Stach Szabłowski, Stanisław Ruksza, Maksymilian Wroniszewski, Piotr Bazylko, Krzysztof Gutfrański, Jarosław Szubrycht oraz Jacek Świąder. Wydawcą jest Akademia Sztuki w Szczecinie, na której Witkowscy wykładają. Książka zawiera także tłumaczenia na język angielski.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.