Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Stypendyści
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/11d8653a-d9cb-4100-9b70-5377ba6b2142.jpg Andrzej Kasperek – Opowieści muzeum żuławskiego

Andrzej Kasperek – Opowieści muzeum żuławskiego

Fot. Łukasz Gawroński

Nauczyciel, pisarz, badacz literatury, doktor nauk humanistycznych. Nominowany do finału Nagrody Literackiej Gdynia 2011 za książkę „Back in the DDR i inne opowiadania" (2010).

Autor książek: „Galeria Jacka Kaczmarskiego. Skrzydło wschodnie” (2013), „Koronczarka” (2013) i „Mój płaski kraj Żuławy” (2018). W ramach stypendium marszałka dla twórców kultury w 2019 r. pisał książkę „Żuławy w literaturze polskiej”. Obecnie zbiera materiały do drugiej części „Mojego płaskiego kraju”. W 2012 roku odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

„Opowieści muzeum żuławskiego” napisane w ramach stypendium marszałka dla twórców kultury, trafiły do czytelników jako „Mój płaski kraj Żuławy”. To nie tylko zbiór faktów i ciekawostek o tej niezwykłej krainie geograficznej i jej mieszkańcach, ale także ciekawe opowiadania, wspomnienia osadników, opisy wydarzeń historycznych, charakterystycznej architektury (m.in. wiatraków, domów podcieniowych) oraz regionalnych potraw, zilustrowane pięknymi fotografiami i obrazami.

„Stronicie od prowincji, bojąc się że umrzecie z nudów? Staracie się zapomnieć o szarych podwórkach i błotnistych drogach peryferii, szukając piękna i ekscytacji w wielkim świecie? Nie wierzycie, że skrawek Polski z depresją i wiatrakami pompującymi wodę z wiślanego żułu może skrywać bogactwa równe siedmiu cudom świata? Weźcie za przewodnika Andrzeja Kasperka i wyruszcie z nim w podróż na Żuławy.”

(z recenzji Krzysztofa Czyżewskiego)

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.