Do tej pory w ramach akcji Pomorskie dla Zdrowia dermatolodzy przebadali prawie 2,5 tys. osób. Kilkadziesiąt z nich skierowano na dalsze badania i konsultacje ze względu na niepokojące zmiany i wyniki kontroli. Jak będzie tym razem?

 

Badania i pokazy w Ustce

Na turystów i mieszkańców na plaży w Ustce będą czekali w niedzielę pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z o.o. Wykonają badania pomiaru ciśnienia, poziomu cukru we krwi, poziomu cholesterolu i trójglicerydów. Przez 6 godzin specjaliści będą przeprowadzali też konsultacje dermatologiczne i badania dermatoskopowe zmian skóry pod kątem wczesnego wykrywania nieprawidłowości znamion i czerniaka. Będą również uczyć jak prawidłowo pielęgnować skórę i chronić się w ten sposób przed czerniakiem.

Ponadto pracownicy Szpitala, Słupskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz służb mundurowych ze Szkoły Policji w Słupsku i Wojska Polskiego przygotowali pokazy ratownictwa medycznego. A dla dzieci zorganizowano szereg zabaw z animatorem.

Celem akcji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i Szpitali Pomorskich jest promowanie zdrowego i bezpiecznego wypoczynku na słońcu, upowszechnienie wiedzy z zakresu profilaktyki czerniaka oraz zachęcanie do regularnych badań.  

Pomorskie dla Zdrowia odbyło się do tej pory na plażach w Gdańsku, Gdyni i we Wdzydzach.

 

Pomorskie dla Zdrowia

  • 13 sierpnia 2017 r., niedziela, godz. 10.00-16.00
  • Plaża Wschodnia (sektor 1)
  • Ustka