Aktualności

To oni zmieniają Pomorze. Bocianie Gniazdo, czyli rekreacja dla dzieci i młodzieży w niezwykłym miejscu

Pałac pod Bocianim Gniazdem
Pałac pod Bocianim Gniazdem. Fot. mat. pras PFP

Pięknie położony Pałac pod Bocianim Gniazdem w Runowie to ośrodek kolonijny, który posiada wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Organizuje kolonie i obozy. A wszystko to powstało dzięki wsparciu Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego i pożyczce turystycznej.

 

Dla mikro- i małych przedsiębiorstw z branży turystycznej Pomorski Fundusz Pożyczkowy ma do przekazania ponad 27 mln zł.

 

Przyroda i pałac

Pałac pod Bocianim Gniazdem znajduje się we wsi Runowo, 14 km od Lęborka. – To XVIII-wieczny pałac, położony na skraju lasu – mówią Marta i Jakub Rutkiewicz, właściciele ośrodka. Ale pałac to nie wszystko. Wokół jest 5 hektarów pięknych terenów. – Można u nas odpocząć z dala od zgiełku miasta, wśród pięknej przyrody – dodają. Teren jest idealny do pieszych, konnych czy rowerowych wędrówek. Dojazd też jest prosty.

 

Rekreacja dla wszystkich

Ośrodek turystyczny pod Bocianim Gniazdem ma odwiedzającym wiele do zaoferowania. Organizuje kolonie o różnym profilu, obozy dla młodzieży i wakacje dla całej rodziny. – Jesteśmy ośrodkiem kolonijno-wypoczynkowym nastawionym na aktywny wypoczynek. U nas nikt nie będzie się nudzić. Mamy różnorodne place zabaw i boiska sportowe. Na naszych gości czeka również indiańska wioska i małpi gaj – wyliczają właściciele. W Bocianim Gnieździe można też zorganizować imprezy okolicznościowe czy pikniki. Firma zapewnia obsługę cateringową. Szczególną pasją właścicieli są konie, a przypałacowa stajnia ma certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego.

 

 

Pożyczka turystyczna

Działalność ośrodka nie była by możliwa, gdyby nie wsparcie z Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego. – Turystyka i usługi czasu wolnego to ważna gałąź pomorskiej gospodarki. Dla firm turystycznych gastronomicznych, rehabilitacyjno-leczniczych czy kulturalnych Samorząd Województwa Pomorskiego przygotował ofertę Pożyczki Turystycznej – informuje Aneta Grzębska, prezes zarządu Pomorskiego Funduszu Rozwoju. Pieniądze można przeznaczyć na modernizację budynków, zakup nieruchomości czy wyposażenia. – Co ważne, pożyczki te udzielane są na bardzo dobrych warunkach, a fundusz nie pobiera żadnych opłat i prowizji – podkreśla Grzębska. Do dyspozycji przedsiębiorców jest około 27 mln zł. Podobną pożyczkę otrzymała też firma KartCenter.

view szablon artykułu