Aktualności

Natalia Partyka wyróżniona przez Sejmik Województwa Pomorskiego

Natalia Partyka
Natalia Partyka. Fot. źródło: www.nataliapartyka.pl

Sejmik Województwa Pomorskiego, 27 lutego 2017 r. zatwierdził uchwałę Konwentu Honorowego, przyznającą Natalii Partyce Honorowe Wyróżnienie za Zasługi dla Województwa Pomorskiego. Tenisistka została doceniona za osiągnięcia w zawodach dla pełnosprawnych, jak i niepełnosprawnych.

 

Natalia Partyka, ur. w 1989 r. w Gdańsku, to jedna z najlepszych tenisistek w Polsce i Europie. Z uwagi na niepełnosprawność (urodziła się bez prawego przedramienia), rywalizuje w zawodach zarówno z zawodniczkami pełnosprawnymi, jak i niepełnosprawnymi. Tylko ona i zawodniczka z RPA Natalie du Toit są jedynymi olimpijkami, które wystąpiły podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 r., jak i paraolimpiady, która odbyła się na tych samych obiektach wkrótce po zakończeniu igrzysk dla pełnosprawnych.

Zaczęła grać w wieku 7 lat dzięki starszej siostrze, która pierwsza rozpoczęła treningi i dzięki rodzicom, którzy bardzo chcieli, aby spróbowała swoich sił w sporcie. Początkowe odbijanie dla zabawy szybko przerodziło się w coś więcej. Trenowała ambitnie, startowała w turniejach, nabierała doświadczenia i osiągała coraz lepsze wyniki. Gra sprawia jej dużo radości i satysfakcji, a to utwierdza ją w przekonaniu, że tenis jest jej największą pasją.

Czterokrotnie stawała na podium jako mistrzyni paraolimpijska – w Atenach (2004), Pekinie (2008), Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016). Uczestniczyła w igrzyskach olimpijskich w Pekinie (2008), Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016). Reprezentuje kadrę narodową seniorek.

Uroczyste wręczenie wyróżnienia najprawdopodobniej odbędzie się 27 marca, podczas sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Zobacz: uchwała Sejmiku Województwa Pomorskiego

view szablon artykułu