Aktualności

Pracodawco, zatrudniasz panie? Namów je do wykonania cytologii i wygraj! Druga edycja konkursu Mistrz Profilaktyki trwa

Cytologia
Fot. ©Depositphotos/imagepointfr

Pomorskie firmy do 31 października 2019 r. mogą zgłaszać się do udziału w konkursie. Jest to też okazja do promocji bezpłatnych badań profilaktycznych wśród pań.

 

Organizatorami drugiej już edycji konkursu są Copernicus Podmiot Leczniczy oraz Pracodawcy Pomorza. W pierwszej edycji zwyciężyli Pan Dragon (mikro i małe przedsiębiorstwo do 50 pracowników), Fujifilm (średnie przedsiębiorstwo do 250 pracowników) oraz Urząd Miejski w Gdańsku (duże przedsiębiorstwo powyżej 250 pracowników).

 

Pracodawco, zachęć, jak najwięcej pracownic i wygraj

Konkurs skierowany jest do firm, instytucji, organizacji, które wykraczają̨ poza zakres obowiązków nakładanych ustawowo na pracodawcę̨. Będzie realizowany w trzech kategoriach: mikro i małe przedsiębiorstwo (do 50 pracowników), średnie przedsiębiorstwo (do 250 pracowników) oraz duże przedsiębiorstwo (powyżej 250 pracowników).

Celem konkursu jest edukacja poprzez zachęcenie i umożliwienie zatrudnionym w firmach paniom w wieku 25-59 lat  do wykonania badania cytologicznego w godzinach pracy. Projekt skierowany jest do mieszkanek województwa pomorskiego, które w ciągu ostatnich trzech lat nie wykonywały cytologii finansowanej przez NFZ.

Mimo że rak szyjki jest jednym z najczęściej występujących nowotworów w Polsce, tylko niespełna 30 proc. kobiet w województwie pomorskim zgłasza się na badania cytologiczne. A właśnie badania profilaktyczne, wykonywane regularnie przynajmniej raz na trzy lata, pozwalają na wykrycie stanu przedrakowego i prawie stuprocentowe uchronienie przed rakiem szyjki macicy. Konkurs ma dotrzeć z tymi informacjami do jak najszerszej grupy pracowników w województwie pomorskim.

Zainteresowani pracodawcy mogą do 31 października 2019 r. wypełnić i przesłać deklarację udziału w konkursie na adres cytologia@copernicus.gda.pl.

 

Profilaktyka i edukacja w godzinach pracy

Firmy, po zgłoszeniu udziału w konkursie, prześlą pracownicom informację o możliwości skorzystania z bezpłatnych badań w ramach krajowych programów profilaktycznych.

Następnie panie mogą zgłosić udział w badaniu poprzez jeden z trzech kanałów:

  • wypełnienie formularza na stronie internetowej https://cytologia.copernicus.gda.pl/ w zakładce konkurs
  • wypełnienie formularza dostarczonego przez pracodawcę i przesłanie go na adres cytologia@copernicus.gda.pl.
  • kontakt z infolinią pod numerem 58 727 01 30 (podczas rozmowy należy zaznaczyć, że pracodawca bierze udział w konkursie i podać jego nazwę).

Po otrzymaniu formularza lub zgłoszenia telefonicznego, pracownik spółki Copernicus PL skontaktuje się bezpośrednio z zainteresowaną osobą w celu potwierdzenia kryteriów oraz umówienia na badanie. Co ważne, badania będą wykonywane w godzinach pracy, a szef zwolni panie, nie potrącając im żadnej kwoty z pensji.

 

Wyłonią laureatów

Konkurs zostanie rozstrzygnięty przez kapitułę. O zwycięstwie zdecyduje liczba wykonanych badań cytologicznych przez zatrudnione w firmach panie. Badania będą wykonywane do końca grudnia 2019 r. Laureaci zostaną ogłoszeni do 31 stycznia 2020 r.

Deklarację, szczegółowy regulamin konkursu oraz wszystkie dodatkowe informacje można znaleźć na stronie https://cytologia.copernicus.gda.pl/ w zakładce konkurs.

Regulamin konkursu

Deklaracja pracodawcy

Formularz

 

Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Profilaktyka raka szyjki macicy szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa pomorskiego", współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.


Zobacz: Cytologia Copernicus

view szablon artykułu