Badaczka kultury. Jej zainteresowania zawodowe skupiają się wokół definiowania zwierząt w kulturze tradycyjnej, współczesnej oraz w religiach, a także sposobów adaptacji treści etnograficznych wybranych regionów na gruncie teatru.
Uczestniczka Stacjonarnych Studiów Doktoranckich Nauk o Kulturze Uniwersytetu Wrocławskiego. Kończy doktorat o tematyce praktyk magiczno-ochronnych wobec zwierząt w Polsce i Ukrainie w perspektywie tradycji i współczesności. Współautorka monografii „Legendarz: Zwierzęta” i autorka 13 artykułów naukowych o tematyce etnologicznej. Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych Manowce. Na co dzień realizuje projekty kulturowe, adaptujące dawne obrzędy regionalne w formie spektakli teatralnych i włóczy się po bezdrożach cywilizacji.
Pracę nad książką „Kociewskie demony ludowe” rozpoczęła kwerenda dostępnego materiału etnograficznego i historycznego z regionu Kociewia oraz opracowanie materiału zastanego. Projekt obejmował przeprowadzenie badań empirycznych w wybranych miejscowościach na Kociewiu. Było to łącznie około 200 wywiadów od informatorów w różnym wieku – głównie starszych osób. Kolejnym etapem było opracowanie wizerunku demonów kociewskich w ujęciu tradycji oraz pamięci o ich istnieniu we współczesności (lub przekonania o ich istnieniu, jak się okazało). Końcowym etapem było opracowanie tekstu oraz grafik, ilustrujących poszczególne postaci demoniczne, prace edytorskie oraz wydanie pracy drukiem.
Publikacja, oprócz wizerunków poszczególnych istot z folkloru kociewskiego, przedstawia sposoby dawnego odbierania świata, środki ochronno-magiczne przeciwko demonom oraz sposoby pośmiertnej transformacji w demona w kociewskiej kulturze ludowej.