Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska, muzykę do filmów, spektakli teatralnych, wystaw i przestrzeni publicznych. Gra do filmów niemych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu. Jest autorem projektu Field Notes, map dźwiękowych i edukacyjnego cyklu muzycznego Tracklista. Gra w projektach: niski szum, Zemiter, Trys Saules, Mapa oraz innych, efemerycznych formacjach (Emiter, Baza).

Współtwórca i kurator – wspólnie z Ludomirem Franczakiem – festiwalu mikro_makro oraz innych projektów dźwiękowych. Współtwórca Instytutu Pejzażu Dźwiękowego. Stypendysta Uniwersytetu Sztuki w Berlinie oraz Fundacji Wyszehradzkiej. Finalista konkursu Netmage International Multimedia Festival w Bolonii. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej.

Płyta „Sinus Balticus”: odnosi się do geograficznej i metaforycznej „przestrzeni” północy i Morza Bałtyckiego. Inspirowana krajobrazem i pejzażem dźwiękowym, miejscem na styku lądu i morza, stanem kiedy spoglądamy daleko i widzimy wodę aż po horyzont. (…) Staram się odnaleźć przez język muzyki wyjątkową atmosferę północy.

Marcin Dymiter

Wydawnictwo (…) nie jest kolejnym field recordingiem (…) jest muzyczną impresją, twórczą interpretacją mistycznego przeżywania i postrzegania natury; ilustracją intymnego, wewnętrznego krajobrazu jaki wyzwala w człowieku spotkanie z morzem. (…) Większość z kompozycji „Sinus Balticus” opartych została na pojedynczych tonach, długo wybrzmiewających, nakładanych na siebie i wspólnie rezonujących.

Nasłuchy
http://1uchem1okiem.blogspot.com/2017/10/morskie-opowiesci-emiter-sinus-balticus.html

Dymiter tworzy transowe utwory, w których przemyca mrok, swego rodzaju tajemniczość i nieokiełznanie morskiej głębi. (…) Jego kompozycje mają formę sinusoidalną – są w nich pewne motywy, które zanikają i powracają, powtarzalnie niczym nadmorskie fale na brzegu. Jest w tym głębia i pewien trans, ale też spokój, który oferuje patrzenie na morze. Tkwi w nim ogromny potencjał na baśniową i dźwiękową opowieść, który Emiter wykorzystuje i snuje za pomocą języka muzyki. Efekt jest frapujący i wciągający jak bezkres morza.

Jakub Knera
http://noweidzieodmorza.com/10605-emiter-sinus-balticus/

Emiter – Muzyka na czas pandemii 2020

Emiter – Sinus Balticus

Video siren z płyty „Sinus Balticus”