Aktualności

Lech Wałęsa na demonstracji w Gdańsku. Entuzjazm tłumów przed bramą stoczni: „Sto lat, sto lat!" [WIDEO]

Lech Wałęsa na placu Solidarności. Fot. Marek Sterlingow
Lech Wałęsa na placu Solidarności. Fot. Marek Sterlingow

Kilka tysięcy osób zebrało się w sobotę, 22 lipca 2017 r. na placu Solidarności w Gdańsku, aby zaprotestować przeciwko ustawom, które podporządkowują sądy rządowi. Po raz pierwszy wśród demonstrantów pojawił się Lech Wałęsa.

 

Manifestacja zaczęła się w sobotę, 22 lipca o godz. 14, atmosfera była piknikowa. Zjawiło się sporo młodych ludzi, rowerzystów, wokoło powiewały polskie i unijne flagi. Po odśpiewaniu hymnu, tłum skandował: „Żądamy weta!". To od prezydenta i jego podpisu zależy teraz, czy niekonstytucyjne ustawy wejdą w życie.

Zobacz:

 

 

 

Lecha Wałęsa: „ Cieszę się, że ponawiamy te numery"

Około godziny 15 na scenie pojawił się Lech Wałęsa. Tłum powitał go z entuzjazmem, zaśpiewano mu „Sto lat". – To 25 jeszcze zostało – przywitał się Wałęsa. – Tak już było w 80 roku, cieszę się, że ponawiamy te numery. Naszemu pokoleniu udało się wyprowadzić Polskę na prostą i osadzić w trójpodziale władzy. Każdemu. kto próbuje to zniszczyć, nie wolno na to pozwolić. A ja mimo mojego stanu zdrowia, zawsze będę z Wami.

Wałęsa po raz pierwszy od przejęcia rządów przez PiS, pojawił się na demonstracji współorganizowanej przez KOD.

 

 

Protest pod hasłem „3 x NIE"

Do zgromadzonych mają przemawiać jeszcze m.in. mec. Roma Orlikowska-Wrońska, Szymon Rać i Karolina Wójcicka (reprezentacja Parlamentu Dzieci i Młodzieży z 2016 r.), a także przedstawiciele zawodów prawniczych.

Protest odbywał się pod hasłem „3 x NIE".

Logo dzisiejszego protestu zaprojektował Jerzy Janiszewski, twórca legendarnego znaku „Solidarności". Protest jest organizowany przez organizacje społeczne.

view szablon artykułu