Aktualności

Jak podkręcić swoje dwa kółka i wygodnie jeździć rowerem nawet w niepogodę? Dowiesz się na Cycle Hack Weekend w Gdańsku

Rower dla trzech osób
Cycle Hack Weekend w Londynie. Fot. www.facebook.com/cyclehack

Cycle Hack to oddolna światowa inicjatywa promująca komunikację rowerową. Gdańsk jest pierwszym miastem w Polsce, które włączyło się w jej działania. Spotkania dla rowerzystów zaczynają się piątek, 15 września 2017 r.

 

Cykliczny Cycle Hack Weekend odbywa się równolegle w wielu miastach na świecie. W tym roku jest to 27 miejscowości – od Gdańska, Berlina, Londynu po Boston, Sao Paulo, Seul i Tokio. Warsztaty to świetna okazja do poznania sprytnych patentów na udoskonalenie dwóch kółek, stroju rowerzysty i sposobów na przetrwanie na rowerze podczas deszczu. Cycle Hack promuje też innowacyjny, rowerowy design. Warto zgłosić swój udział w spotkaniach już dziś.

 

Warsztaty dla rowerzystów

Przez trzy dni w Gdańsku rowerzyści będą rozmawiać o tym, jak usprawnić komunikację rowerową i zlikwidować problemy, z jakimi na co dzień zmagają się miłośnicy jazdy na dwóch kółkach. Mogą to być przeszkody rozumiane rozmaicie: od braków infrastruktury i niewłaściwej organizacji ruchu, przez brak odpowiednich akcesoriów po kwestie organizacyjne i marketingowe.

Warsztaty oscylować będą wokół trzech głównych tematów: patentów na jazdę w niepogodę, sposobów na promocję jazdy w trudnych warunkach pogodowych oraz dyskusji o możliwościach rozwoju kampanii „Rowerem do pracy" (w ramach wyzwania rowerowego European Cycling Challenge). To także okazja do rozmów o planowanych parkingach Systemu Roweru Metropolitalnego (terminy i miejsca konsultacji możesz sprawdzić tu).

Warsztaty dla rowerzystów Cycle Hack odbywają się w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności 2017 w Gdańsku.

 

Fot. www.facebook.com/cyclehack

 

Warsztaty Cycle Hack w Gdańsku

  • piątek-niedziela, 15-17 września 2017 r., godz. 17.30-20.00 (piątek), 10.00-16.00 (sobota), 11.00-15.00 (niedziela)
  • Instytut Kultury Miejskiej
  • ul. Długi Targ 39/40
  • Gdańsk

Zgłoszenia: Rowerowy Gdańsk

view szablon artykułu