Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Zwiedzanie laboratoriów, konkurs robotów, dyskusje i rozmowy. Gdańskie Dni Elektryki

Zwiedzanie laboratoriów, konkurs robotów, dyskusje i rozmowy. Gdańskie Dni Elektryki

Gdańskie Dni Elektryki

Gdańskie Dni Elektryki to kompleksowe połączenie konferencji naukowo-technicznej, targów firm, zwiedzania laboratoriów, a także konkursu robotów. Tegoroczna spotkanie będzie związane z nowoczesnymi technologiami w stacjach i liniach elektroenergetycznych.

 

Przez trzy dni, od 26 do 28 października 2017 r. naukowcy i praktycy będą rozmawiać i wymieniać się uwagami, a młodzi ludzie, pasjonujący się energetyką i elektryką, spotkają się z profesjonalistami i poszerzą wiedzę z tej dziedziny. Prelegentami są nie tylko przedstawiciele świata nauki, ale również przedstawiciele firm, którzy prezentują innowacyjne działania swoich produktów.

 

Konferencja naukowo-techniczna – dyskusja o bieżących problemach i nowościach w branży elektroenergetycznej

To przede wszystkim spotkanie najlepszych prelegentów z całego kraju, specjalistów, jak i przedsiębiorców zainteresowanych wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań w swoich zakładach. Bieżące problemy i możliwości rozwoju z dziedziny elektroenergetyki to idealna okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń stanowiących inspirację do dalszych badań.

 

Targi firm – prezentacja wiodących na rynku firm związanych z energetyką, automatyką i elektroniką

To okazja, by zaprezentować i zaoferować swój produkt osobom funkcjonującym w środowisku elektrycznym oraz poznać rynkowe trendy i dowiedzieć się, przed jakimi wyzwaniami i możliwościami stoi branża. Prezentowane produkty i usługi zapewne zadowolą zwiedzających.

 

Seminarium techniczne – prelekcje dotyczące zagadnień technicznych związanych z projektowaniem i rozwojem sieci elektroenergetycznych

Seminarium, wydarzenie towarzyszące, odbędzie się 26 października, w przeddzień GDE, w hotelu Focus Premium w Gdańsku. Jest to popołudniowe spotkanie – dwa panele tematyczne ściśle związane z elektroenergetyką. Wstęp na seminarium – wolny.

 

 Szkolenia – zapoznanie się z oprogramowaniem oraz specjalistycznym sprzętem w branży 

Odbywające się w przeddzień konferencji i targów firm, organizowane dla pracowników firm, uczelni oraz studentów z całej Polski, są ściśle związane z branżą elektroenergetyczną i automatyką przemysłową. Uczestnicy mają okazję poznać najbardziej rozpowszechnione i najużyteczniejsze programy CAD, udoskonalić wiedzę z obsługi aparatury stosowanej w przemyśle oraz dokonać interpretacji danych pomiarowych. Szkolenia są solidnymi podstawami do specjalistycznego wdrażania się w obsługę programów, gdyż kluczowym założeniem jest minimalny czas 4 godzin intensywnej pracy. Drugą część stanowią warsztaty, dzięki którym można rozwinąć i udoskonalić umiejętności miękkie, np. organizacja projektu grupowego, prezentacja pomysłu czy jego późniejsze wdrażanie.

 

Robocontest – prezentacja samodzielnie skonstruowanych robotów w wielu konkurencjach

Zawody Konstruktorów Robocontest umożliwiają kontakt z robotyką turniejową. Podczas poprzednich edycji rywalizowali ze sobą młodzi, zdolni konstruktorzy robotów w różnych konkurencjach: MiniSumo, Line Follower oraz Freestyle. Zakres konkurencji jest rozszerzany, aby umożliwić uczestnikom jak najwięcej możliwości sprawdzenia swoich robotów podczas widowiskowych rywalizacji. W tym roku zawodnicy będą mogli zmierzyć się w 2 nowych konkurencjach: Lego Sumo i Studencki Konkurs Projektów Technicznych. W ubiegłym roku na nagrody przeznaczono 6 tys. zł. Publiczność stanowią nie tylko osoby związane ze środowiskiem akademickim, ale także osoby zafascynowane światem robotyki.

 

 

Gdańskie Dni Elektryki. Nowoczesne technologie w stacjach i liniach elektroenergetycznych

  • 26-28 października 2017 r., czwartek-sobota
  • Politechnika Gdańska, gmach główny
  • ul. Gabriela Narutowicza 11-12
  • Gdańsk-Wrzeszcz

Zobacz: program Gdańskich Dni Elektryki

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.