Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Żuławską wąskotorówką na majówkę. Ruszają połączenia z Mikoszewa do Sztutowa

Żuławską wąskotorówką na majówkę. Ruszają połączenia z Mikoszewa do Sztutowa

Pociąg Żuławskiej Kolei Dojazdowej na stacji Prawy Brzeg Wisły

29 kwietnia 2017 r. po zimowej przerwie na tory wracają pociągi Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Będzie specjalny rozkład i promocyjne ceny biletów.

 

Pociągi będą kursować przez pięć dni, od 29 kwietnia 2017 r. do 3 maja.

 

Specjalny rozkład

Od kilku lat wraz z początkiem maja Żuławska Kolej Dojazdowa rozpoczyna sezon turystyczny. W tym roku pierwszy pociąg ze stacji Nowy Dwór Gdański odjedzie 29 kwietnia o godzinie 10.00. Na majówkę został opracowany specjalny rozkład jazdy. Stegnę z Jantarem i położoną w Mikoszewie stacją Prawy Brzeg Wisły połączą trzy pociągi. Będą one kursować co trzy godziny. Odjazdy z Prawego Brzegu Wisły zaplanowano o godzinach 12.00, 15.00 i 18.00. Do położonego na wschód od Stegny Sztutowa będą dwa połączenia – o godzinach 12.44 i 15.44. Oferta przewozowa umożliwi również dojazd nad morze ze stolicy Żuław. Pociąg z Nowego Dworu Gdańskiego wyruszy o godzinie 10.00 oraz 14.30. Powrót zaplanowano na godzinę 15.50 oraz 18.50

 

Bilety nawet od złotówki

Z okazji otwarcia sezonu, przewoźnik przygotował specjalną promocję. Wszyscy pasażerowie, którzy będą ubrani w koszulki Żuławskiej Kolei Dojazdowej, bilet kupią za złotówkę. Pozostali za przejazd zapłacą od 6 do 13 złotych, zależnie od trasy. Dzieci do czterech lat mogą podróżować za darmo. Honorowane są też wszystkie ulgi ustawowe. 

 

Żuławska Kolej Dojazdowa

Została uruchomiona w 2003 roku staraniem sympatyków kolei zrzeszonych w Pomorskim Towarzystwie Miłośników Kolei Żelaznych. Szlak z Nowego Dworu Gdańskiego do Mikoszewa i Sztutowa to obecnie ostatni istniejący odcinek torów, z rozległej sieci kolei wąskotorowych na Żuławach Wiślanych. Połączenia obsługiwane są taborem pomalowanym w historyczne barwy z czasów Gdańskich Kolei Dojazdowych. Do dyspozycji pasażerów są zarówno wagony kryte. jak i tak zwane letniaki.

Rozkład jazdy, ceny biletów i szczegółowe informacje na stronie Żuławskiej Kolei Dojazdowej

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.