Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Zrób prezent na Dzień Dziecka małym pacjentom z „Polanek”. Wyjątkowa akcja uczniów V LO w Gdańsku

Zrób prezent na Dzień Dziecka małym pacjentom z „Polanek”. Wyjątkowa akcja uczniów V LO w Gdańsku

Stos książek

Przyjdź, kup książkę i wesprzyj leczenie małych pacjentów. Specjalna akcja na rzecz chorych dzieci ze Szpitala Dziecięcego Polanki im. Macieja Płażyńskiego odbędzie się w sobotę, 1 czerwca 2019 r. Przed budynkiem V Liceum Ogólnokształcącego w Oliwie będzie loteria fantowa, fotobudka, szkolenia z zasad udzielania pierwszej pomocy, a przede wszystkim kiermasz książek. Za zabrane pieniądze zostanie kupiony sprzęt medyczny.

 

Akcję charytatywną i kiermasz książek już po raz drugi organizują uczniowie i nauczyciele z V LO w Gdańsku.

 

Doskonała zabawa z charytatywnym przesłaniem

Podczas kiermaszu będzie można kupić książki przekazane przez uczniów i pracowników trójmiejskich przedsiębiorstw. Środki zebrane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na zakup sprzętu wspierającego terapię oddechową u noworodków i niemowląt. W ubiegłym roku, ze sprzedaży książek, udało się uzyskać ponad 5 tys. zł. Za te pieniądze kupiono m.in. pompę infuzyjną oraz nebulizatory dla Oddziału Niemowlęcego i Neonatologicznego. – Mamy nadzieję, że w tym roku również uda nam się dobrze bawić i przy okazji wspomóc Szpital Dziecięcy im. M. Płażyńskiego – mówi Katarzyna Olczak-Tusk, nauczycielka z V LO. 

W programie wydarzenia przewidziano wiele atrakcji. Będą m.in.: warsztaty plastyczne, malarskie, mydlarskie, kwiatowe, gry i zabawy dla dzieci, muzyka i słodki poczęstunek. Ale to nie koniec atrakcji. Każdy chętny będzie mógł zrobić zdjęcie w fotobudce, poznać zasady udzielania pierwszej pomocy czy wziąć udział w loterii fantowej. Do wygrania m.in. zaproszenie dla dwóch osób na wyjątkowe zwiedzanie ZOO.

 

Książkowa pomoc – aukcja charytatywna

  • 1 czerwca 2019 r., sobota godz. 10.00-14.00
  • przed budynkiem V Liceum Ogólnokształcącym
  • ul. Polanki 130
  • Gdańsk

książkowa pomoc_plakat

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.