Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Zobacz najładniejsze palmy i skosztuj lokalnych specjałów. Niedziela Palmowa w Swołowie

Zobacz najładniejsze palmy i skosztuj lokalnych specjałów. Niedziela Palmowa w Swołowie

Wielkanocne Palmy w Swołowie

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie zaprasza 9 kwietnia 2017 r. na wspólne świętowanie Niedzieli Palmowej. Będą kiermasze, warsztaty kulinarne oraz wybór najładniejszej pomorskiej palmy.

 

To będą już piąte obchody Niedzieli Palmowej w Swołowie, organizowane przez Muzeum Kultury Ludowej Pomorza.

 

Pokazy, warsztaty i kiermasze

– Przez całą niedzielę na terenie muzeum odbywać się będą liczne pokazy i warsztaty – mówi Magdalena Lesiecka z Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Będzie można nauczyć się robienia tradycyjnych wielkanocnych drapanek czy pisanek oklejanych sitowiem. Będą też warsztaty tworzenia palm wielkanocnych oraz, pod okiem miejscowych gospodyń, pieczenia tradycyjnego drożdżowego baranka. W warsztatach może uczestniczyć każdy, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenia. Na kiermaszu w muzeum będzie można kupić wyroby rękodzielnicze oraz produkty kulinarne przygotowane w okolicznych miejscowościach.

 

Konkurs na tradycyjną pomorską palmę

Obchody Niedzieli Palmowej w Swołowie zakończy konkurs na tradycyjną pomorską palmę wielkanocną. Konkursowe palmy nie mogą być wyższe niż metr i muszą być wykonane ręcznie z tworzyw naturalnych. –  Na zgłoszenia  czekamy do godziny 12.30 w Niedzielę Palmową. Zobaczmy, jak żywe i piękne są wielkanocne tradycje Pomorzan – zaprasza Lesiecka.

Szczegółowe informacje: Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.