Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Zobacz, jak to robią w Bawarii, czyli ochrona przeciwpowodziowa po niemiecku. Zapisz się na wyjazd studyjny

Zobacz, jak to robią w Bawarii, czyli ochrona przeciwpowodziowa po niemiecku. Zapisz się na wyjazd studyjny

Strażacy układajacy zabezpieczenia przeciwpowodziowe

Spotkania ze specjalistami, wymiana doświadczeń oraz prezentacja systemów ostrzegania. To tylko niektóre z elementów programu. Wyjazd do Bawarii odbędzie się w dniach 6-10 listopada 2017 r.

 

Wyjazd „Zarządzanie ryzykiem powodziowym” jest organizowany przez Gdańską Fundację Wody, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Bawarski Urząd Ochrony Środowiska.

 

Rozmowy w urzędach

Program wyjazdu jest bardzo bogaty. Uczestnicy spotkają się z przedstawicielami kilku niemieckich instytucji. Wśród nich będzie między innymi Bawarskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Budownictwa i Transportu, gdzie zaprezentowana zostanie kontrola powodziowa oraz sposób organizacji usług w sytuacji kryzysowej. Planowane są również odwiedziny w Państwowym Urzędzie Gospodarki Wodnej w Ingolstadt. Tam będzie możliwość poznania projektów budowy polderów oraz planów ochrony przeciwpowodziowej w miastach nad Dunajem.

 

Wizyty w terenie

Ważną częścią wyjazdu będą wizyty na obiektach hydrotechnicznych. Ich lista jest jeszcze w trakcie opracowywania. Na pewno będą oglądanie zbiorników retencyjnych oraz polderów zalewowych. W planie są również spotkania w organizacjach odpowiedzialnych za prognozowanie zagrożeń powodziowych oraz ostrzeganie ludności.

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowy program wyjazdu na stronie Gdańskiej Fundacji Wody

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.