Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Zobacz, gdzie można razem przeżywać futbolowe emocje. Strefy kibica  zapraszają do wspólnego dopingowania piłkarzy

Zobacz, gdzie można razem przeżywać futbolowe emocje. Strefy kibica zapraszają do wspólnego dopingowania piłkarzy

Kibice z Chorwacji w Gdańsku w czasie Euro 2012

Przed nami najważniejsze i największe piłkarskie święto. Po ośmiu latach biało-czerwona drużyna wraca na mistrzostwa świata. Mecze rozgrywane na stadionach w Rosji będzie można oglądać na żywo, nie tylko w sercu Gdańska.

 

W gdańskiej strefie kibicować będą nie tylko gdańszczanie. Organizatorzy spodziewają się dużej liczby kibiców z Anglii i Chorwacji oraz Belgii. Te drużyny grać będą w oddalonym o 160 km Kaliningradzie.

 

Strefa kibica w Gdańsku

Dla kibiców w Gdańsku powstanie specjalna strefa na Targu Węglowym. Mecze polskiej reprezentacji wspólnie będzie oglądać mogło około pięciu tysięcy osób. Strefa będzie otwarta już 15 czerwca, ale prawdziwe emocje czekają kibiców 19, 24 i 28 czerwca. Wtedy to grać będzie polska reprezentacja. Mecze będzie można oglądać na olbrzymich telebimach. W wydzielonej strefie gastronomicznej na głodnych czekać będą przekąski i napoje. Transmitowane będą również mecze półfinałowe i finałowe. Na ekranie, 28 czerwca będzie transmitowany z Kaliningradu również mecz Belgia – Anglia.

 

Nie tylko wielka piłka

W ramach gdańskiej strefy planowane są liczne atrakcje nie tylko dla kibiców. W niedzielę, 1 lipca 2018 r. przy strefie zaparkuje onkobus. Przez cały dzień będzie można wykonać profilaktyczne badania nowotworowe. Tydzień później, 7 lipca rozegrane zostaną zawody wioślarskie. Na specjalnym urządzeniu imitującym łódź chętni sprawdzą się jako wioślarze i spróbują pobić rekord świata na różnych dystansach. Weekend 14 i 15 lipca to dwa dni piłkarskiego święta. W sobotę, 14 lipca odbędzie się prezentacja drużyny Lechii Gdańsk na sezon 2018/2019. Ostatniego dnia mistrzostw, w niedzielę przed transmisją finałowego meczu z Moskwy rozegrany zostanie charytatywny turniej amatorskich drużyn piłkarskich „GOTowi do pomocy”.  

 

Wspólne kibicowanie również w Słupsku

Również w Słupsku będzie można wspólnie, na wolnym powietrzu kibicować biało-czerwonym. Działalność strefy kibica zostanie zainaugurowana w piątek, 15 czerwca. Planowane są transmisje wszystkich meczów, nie tylko tych z udziałem reprezentacji Polski. Na Starym Rynku zostanie ustawiony telebim. Będą przygotowane miejsca siedzące i stojące – zmieści się nawet tysiąc osób. Na miejscu będzie także strefa gastronomiczna. Planowane są również liczne imprezy sportowe i artystyczne nie tylko dla kibiców sportowych. 

Oprócz stref miejskich, zdecydowana większość lokali gastronomicznych w pomorskich miatach zaprasza do wspólnego oglądania meczów.

 

Pomorski akcent w Rosji

Wśród 23-osobowej kadry, jaką trener Adam Nawałka zabiera do Rosji, jest  zawodnik z Pomorza – Sławomir Peszko z Lechii Gdańsk. Gra na pozycji pomocnika. Mecze w Rosji będą ostatnimi, jakie rozegra w reprezentacji. Po mundialu lechista kończy reprezentacyjną karierę. Do tej pory wystąpił w 43 meczach biało-czerwonych i strzelił dwie bramki.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.