Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Zobacz, czym jeździli mieszkańcy przedwojennego Gdańska. Gratka dla miłośników historii i komunikacji

Zobacz, czym jeździli mieszkańcy przedwojennego Gdańska. Gratka dla miłośników historii i komunikacji

Autobus Krupp L45000D

Interesujesz się motoryzacją? 28 maja 2017 r. przejedź się przedwojennym autobusem i zobacz stare tramwaje.

 

Stary autobus to nie jedyna atrakcja, jaką tego dnia przygotowało Muzeum Techniki Wojskowej Gryf.

 

Autobusem po Gdańsku

To będzie pierwsza prezentacja odremontowanego autobusu Krupp L4500D z 1938 roku. Jego remont trwał ponad 4 lata. Został wykonany z dbałością o najmniejsze szczegóły. Przejazd rozpocznie się o godzinie 10. Pierwszą częścią imprezy będzie przejazd autobusem po ulicach Śródmieścia Gdańska. W wybranych punktach, odbędą się tak zwane fotostopy. Autobus będzie pozować przy gdańskich zabytkach, tak aby każdy mógł wykonać zdjęcia. Z Gdańska autobus pojedzie do Nowego Portu. Tam na pasażerów czekać będzie przewodnik, który opowie o stacjonujących tam zabytkowych tramwajach. Będzie też okazja do zrobienia kolejnych zdjęć przedwojennego taboru.  

 

Czołg w Dąbrówce

Po wizycie u tramwajarzy autobus przejedzie ulicami Sopotu i Gdyni i dotrze do siedziby Muzeum Techniki Wojskowej Gryf w Dąbrówce koło Wejherowa, gdzie odbędzie się piknik militarny. Będzie ciepły poczęstunek oraz zwiedzanie muzeum z przewodnikiem. Chętni będą mogli przejechać się czołgiem. Dla uczestników przejazdu muzeum zapewni transport powrotny do Gdańska.

 

Zgłoś się już teraz

Z racji ograniczonej liczby miejsc na przejazd obowiązują zapisy. Jak zapewniają organizatorzy, w przypadku większej liczby chętnych, zostanie podstawiony dodatkowy, również zabytkowy, autobus marki Ikarus lub Mercedes.

Zgłoszenia i szczegółowe informacje o wydarzeniu na stronie organizatorów Niedziela z Kruppem

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.