Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Ruszył montaż czerwonych wiat na gdyńskich przystankach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Kronika budowy PKM [FILM]

Ruszył montaż czerwonych wiat na gdyńskich przystankach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Kronika budowy PKM [FILM]

Przystanek PKM Gdynia Karwiny

Prace budowlane na linii kolejowej Gdynia – Kościerzyna ani na moment nie zwalniają. PKM pokazała kolejny film z budowy. Na przystanku Gdynia Karwiny montowane są pierwsze elementy charakterystycznych dla linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej wiat peronowych.

 

Film pokazuje budowę przystanku Gdynia Karwiny z punktu widzenia maszynisty pociągu. Ustawione już są elementy czerwonych wiat, jakie osłaniają wszystkie przystanki na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Jako pierwsze zostały zamontowane fragmenty wiaty na peronie, przy którym zatrzymywać się będą pociągi jadące w kierunku Gdańska i Kościerzyny.

 

 

Gdyński odcinek PKM

Budowa przystanków Gdynia Stadion i Gdynia Karwiny na linii kolejowej nr 201 z Gdyni przez Żukowo do Kościerzyny, jest realizowana w ramach projektu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Rozpoczęła się jesienią zeszłego roku. Zakończenie prac planowane jest na drugą połowę 2017 r.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.