Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Znasz się na programowaniu? Chcesz tworzyć gry komputerowe? Nowy inwestor na Pomorzu szuka pracowników

Znasz się na programowaniu? Chcesz tworzyć gry komputerowe? Nowy inwestor na Pomorzu szuka pracowników

Fot. mat. Invest in Pomerania

Takiej firmy na Pomorzu jeszcze nie było. W Gdańsku oddział otwiera spółka QLOC. Wspiera ona wydawców i producentów gier komputerowych.

 

QLOC to kolejna spółka branży IT, która działać będzie w biurowym centrum Alchemia.

 

Nowość na pomorskim rynku pracy

Rynek rozrywki komputerowej jest w Polsce warty około pół miliarda dolarów. Teraz część tej kwoty pochodzić będzie z Pomorza. Pomimo obco brzmiącej nazwy spółka QLOC założona została w Polsce. Specjalizuje się w pomocy producentom i wydawcom gier komputerowych. To pierwsza tego typu firma na Pomorzu. – Wejście tej firmy to nowe możliwości na naszym rynku pracy. Młodzi ludzie wychowani na grach komputerowych, będą teraz mieli szansę rozwoju zawodowego w regionie. Nie będą musieli wyjeżdżać. Ich wiedza oraz doświadczenie, jakie wniesie firma QLOC, wzbogaci całe trójmiejskie środowisko programistów – tak o nowym inwestorze opowiada Małgorzata Tusk z inicjatywy Invest in Pomerania.  

O tym, czemu firma wybrała Pomorze mówi prezes QLOC Adam Piesiak: Wybraliśmy Trójmiasto między innymi ze względu na atrakcyjność lokalizacji. Doskonałe połączenia drogowe i lotnicze ułatwią naszym pracownikom komunikację z współpracującymi firmami. Nie bez znaczenia była też duża liczba, bardzo dobrze wykształconych przez pomorskie uczelnie wysokiej klasy specjalistów.

 

Potrzebni programiści

Na zatrudnienie w firmie liczyć mogą programiści. Poszukiwane są osoby znające język C++ oraz inne wysokospecjalistyczne środowiska informatyczne. Liczyć się też będą umiejętności współpracy oraz znajomość języków obcych. Na początku zatrudnionych będzie piętnaście osób, ale wraz z rozwojem gdańskiego oddziału, QLOC planuje zwiększenie zatrudnienia.

 

Co i dla kogo będą robić?

Zespół QLOC zajmuje się usługami lokalizacyjnymi. Są to tłumaczenia i nagrania audio do gier komputerowych. Rozwijane są również testy funkcjonalne gotowych modułów programowych. Firma prowadzi również usługi portingowe, czyli konwersję gier pomiędzy różnymi platformami. Klientami QLOC są tacy światowi potentaci jak np.: Warner Bros, IO Interactive czy Namco Entertaiment.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.