Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/c1644def-612e-4436-8179-b871d5d23aa8.jpg Znane nazwiska, promocyjne ceny książek i okazja, by porozmawiać z ulubionym autorem. W weekend Gdańskie Targi Książki

Znane nazwiska, promocyjne ceny książek i okazja, by porozmawiać z ulubionym autorem. W weekend Gdańskie Targi Książki

Gdańskie Targi Książki w 2018 r. Fot. mat. prasowe

Ponad 70 wydawców będzie prezentowało swoje najlepsze książki. Do tego będzie można spotkać kilkudziesięciu pisarzy z Polski i z Islandii, która jest gościem honorowym targów. Będą warsztaty dla całych rodzin, spotkania autorskie i promocje książek. Gdańskie Targi Książki odbędą się 29-31 marca 2019 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance.

 

To druga edycja targów. W zeszłym roku targi odwiedziło 13 tys. osób.

 

Rozmowy i literatura

Wśród zaproszonych gości pojawią się autorzy literatury non-fiction, komentatorzy życia społecznego oraz autorzy najbardziej popularnych w Polsce książek. Udział w targach i specjalnych spotkaniach z czytelnikami potwierdzili m.in. Manuela Gretkowska, Mariusz Szczygieł, Magdalena Grzebałkowska, Patryk Hardziej, Zygmunt Miłoszewski oraz Vincent V. Severski. To świetna okazja, by porozmawiać z ulubionym autorem i otrzymać od niego dedykację w książce.

Odbędzie się też dyskusja wokół związków literatury i demokracji. W sobotę o godz. 13.00 rozmawiać będą prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewcz, islandzki pisarz Hallgrímur Helgason oraz tłumacz i literaturoznawca Tomasz Swoboda. Dużo miejsca w programie poświęcono Islandii, która jest gościem honorowym targów. Będą spotkania z autorami, m.in. z Sigríður Hagalín Björnsdóttir, Steinunn Sigurðardóttir oraz z Einarem Karasonem. To dobra okazja, by sprawdzić, dlaczego literatura północy stała się w ostatnim czasie tak popularna.

 

Nie tylko książką czytelnik żyje

W programie jest wiele warsztatów dla bibliotekarzy, czytelników, również tych najmłodszych. Wśród ciekawszych tematów warto wymienić m.in. przepis na napisanie dobrej biografii, trudne tematy w literaturze dla dzieci, warsztat z czytania wszystkimi zmysłami oraz tworzenia komiksów. Będą też zajęcia, na których dzieci uszyją meduzy, poznają ciekawe zawody i islandzkie trolle.

Gdańskim Targom Książki towarzyszyć będą też wystawy. To m.in. wystawa ilustracji z książek Astrid Lindgren oraz wystawa Książka Roku 2018 Polskiej Sekcji IBBY (International Board on Books for Young People).

 

 

Gdańskie Targi Książki

  • 29-31 marca 2019 r., piątek godz. 12.00-19.00; sobota godz. 10.00-19.00; niedziela 10.00-17.00
  • Polska Filharmonia Bałtycka
  • Ołowianka 1
  • Gdańsk
  • wstęp: piątek – bezpłatny, sobota-niedziela – 5 zł (uczniowie i seniorzy wstęp bezpłatny)

 

Zob. program wydarzenia i pełna lista wystawców na stronie Gdańskich Targów Książki.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.