Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Znajdź partnerów biznesowych bez wychodzenia z biura. Wpisz te daty w swój kalendarz i bądź on-line

Znajdź partnerów biznesowych bez wychodzenia z biura. Wpisz te daty w swój kalendarz i bądź on-line

Fot. pixabay.com/geralt

W związku ze światową epidemią COVID-19 odwoływane są kolejne targi, spotkania i misje gospodarcze. Ruch biznesowy przeniósł się do sieci. Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość (SWP) zaprasza na biznesowe spotkania on-line.

 

Udział w wirtualnych spotkaniach jest bezpłatny.

 

Biznes w czasie pandemii

Epidemia koronawirusa wpływa praktycznie na każdą dziedzinę życia. Nie inaczej jest w przypadku biznesu. – W wielu krajach wprowadzone zostały ograniczenia w podróżowaniu. Granice są zamknięte, a nieliczni podróżni są poddawani kwarantannie – mówi Paweł Groszkowski ze Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość. – Anulowane zostały misje gospodarcze oraz liczne międzynarodowe targi. Dotyczy to nawet takich znanych wydarzeń jak Hannover Messe – dodaje. W związku z tym nie będą organizowane także spotkania B2B, czyli bezpośrednie spotkania potencjalnych partnerów biznesowych. Ruch biznesowy przeniósł się do sieci.

 

Spotkania on-line

Jednak, aby umożliwić firmom wzajemne kontakty powstała specjalna platforma internetowa. – Ten mechanizm powstał z inicjatywy Komisji Europejskiej. Dzięki niemu w trudnych czasach firmy z całej Europy mogą w dalszym ciągu nawiązywać kontakty. Nie potrzeba do tego spotkań osobistych. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. – Wystarczy zarejestrować się na platformie, uzupełnić profil przedsiębiorstwa i w ramach zaplanowanych sesji umówić się na spotkanie z interesującym nas partnerem – wyjaśnia Gruszkowski. Spotkania odbywają się w formie wideorozmów i trwają około 30 minut. Kalendarz spotkań cały czas jest rozbudowywany. – W tej chwili zapraszamy do spotkań firmy z branży IT oraz przemysłu. Właśnie trwa trzy dniowe spotkanie Technology & Business Cooperetion Days 2020 – mówi przedstawiciel SWP. Następne wydarzenia dedykowane będą między innymi firmom z sektora tekstylno-odzieżowego (4-8 maja 2020 r.) oraz nanotechnologii (7 maja 2020 r.).

Szczegółowy kalendarz wydarzeń na stronie Pomorskiego Brokera Eksportowego.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.