Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Znajdź partnerów biznesowych bez wychodzenia z biura. Wpisz te daty w swój kalendarz i bądź on-line

Znajdź partnerów biznesowych bez wychodzenia z biura. Wpisz te daty w swój kalendarz i bądź on-line

Fot. pixabay.com/geralt

W związku ze światową epidemią COVID-19 odwoływane są kolejne targi, spotkania i misje gospodarcze. Ruch biznesowy przeniósł się do sieci. Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość (SWP) zaprasza na biznesowe spotkania on-line.

 

Udział w wirtualnych spotkaniach jest bezpłatny.

 

Biznes w czasie pandemii

Epidemia koronawirusa wpływa praktycznie na każdą dziedzinę życia. Nie inaczej jest w przypadku biznesu. – W wielu krajach wprowadzone zostały ograniczenia w podróżowaniu. Granice są zamknięte, a nieliczni podróżni są poddawani kwarantannie – mówi Paweł Groszkowski ze Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość. – Anulowane zostały misje gospodarcze oraz liczne międzynarodowe targi. Dotyczy to nawet takich znanych wydarzeń jak Hannover Messe – dodaje. W związku z tym nie będą organizowane także spotkania B2B, czyli bezpośrednie spotkania potencjalnych partnerów biznesowych. Ruch biznesowy przeniósł się do sieci.

 

Spotkania on-line

Jednak, aby umożliwić firmom wzajemne kontakty powstała specjalna platforma internetowa. – Ten mechanizm powstał z inicjatywy Komisji Europejskiej. Dzięki niemu w trudnych czasach firmy z całej Europy mogą w dalszym ciągu nawiązywać kontakty. Nie potrzeba do tego spotkań osobistych. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. – Wystarczy zarejestrować się na platformie, uzupełnić profil przedsiębiorstwa i w ramach zaplanowanych sesji umówić się na spotkanie z interesującym nas partnerem – wyjaśnia Gruszkowski. Spotkania odbywają się w formie wideorozmów i trwają około 30 minut. Kalendarz spotkań cały czas jest rozbudowywany. – W tej chwili zapraszamy do spotkań firmy z branży IT oraz przemysłu. Właśnie trwa trzy dniowe spotkanie Technology & Business Cooperetion Days 2020 – mówi przedstawiciel SWP. Następne wydarzenia dedykowane będą między innymi firmom z sektora tekstylno-odzieżowego (4-8 maja 2020 r.) oraz nanotechnologii (7 maja 2020 r.).

Szczegółowy kalendarz wydarzeń na stronie Pomorskiego Brokera Eksportowego.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.