Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
„Zmieniamy się dla naszych małych pacjentów”. Nowa izba przyjęć w Szpitalu Dziecięcym Polanki w Gdańsku

„Zmieniamy się dla naszych małych pacjentów”. Nowa izba przyjęć w Szpitalu Dziecięcym Polanki w Gdańsku

Gabinet zabiegowy

Większy gabinet zabiegowy, nowy gabinet lekarski, odświeżone pomieszczenia i zadaszenie wjazdu dla karetek pogotowia ratunkowego. Zakończył się remont izby przyjęć w Szpitalu Dziecięcym Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku.

 

Remont trwał trzy miesiące. Przebudowa izby przyjęć wraz z jej wyposażeniem kosztowała 500 tys. zł. Pieniądze na wykonanie wszystkich prac w całości pochodziły ze środków własnych szpitala.

– Zdecydowaliśmy się na tę inwestycję, ponieważ zależy nam, żeby nasi mali pacjenci przebywali w jak najlepszych warunkach. Zmieniamy się dla nich – mówi Małgorzata Paszkowicz, prezes Zarządu Szpitala Dziecięcego Polanki. – Remont odbył się w czasie, kiedy w szpitalu odnotowujemy najmniej chorych. Okres wiosenny i letni to dobry czas na tego typu zmiany.

W środę, 2 sierpnia 2017 r., w uroczystym otwarciu nowej izby przyjęć wziął udział wicemarszałek Paweł Orłowski.

 

Otwarcie nowej izby przyjęć Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku

Od lewej: Małgorzata Paszkowicz – prezes Zarządu Szpitala Dziecięcego Polanki oraz Paweł Orłowski – członek Zarządu Województwa Pomorskiego. Mat. prasowy Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku.

*  *  *

To już trzeci remont w 2017 r. w Szpitalu Dziecięcym Polanki. Wcześniej przebudowano szpitalną aptekę i część administracyjną.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.