Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Zmieniaj świat wokół siebie. Są pieniądze na realizację pomysłów w konkursie „Decydujesz, pomagamy”

Zmieniaj świat wokół siebie. Są pieniądze na realizację pomysłów w konkursie „Decydujesz, pomagamy”

Warsztaty tkackie dla seniorów

Organizacje pozarządowe, społeczne i aktywni mieszkańcy mogą wystartować w konkursie o granty wysokości 5000, 3000 i 1000 zł. Dzięki pieniądzom będą mogli m.in. zmienić swoją okolicę, organizować spotkania, kreatywne warsztaty oraz zajęcia sportowe. Nabór wniosków trwa do 18 listopada 2018 r.

 

„Decydujesz, pomagamy” to program wspierający lokalne społeczności poprzez finansowanie inicjatyw na rzecz najbliższego otoczenia. Konkurs organizuje firma Tesco, a honorowy patronat nad piątą edycją programu objął marszałek województwa pomorskiego.

 

Dobre pomysły poszukiwane

Granty przeznaczone są dla lokalnych organizacji pozarządowych oraz społeczników i grup nieformalnych, które realizują działania na rzecz najbliższego otoczenia. Mogą być to pomysły na kluby dyskusyjne, sportowe, rewitalizowanie przestrzeni, ale i jednorazowe wydarzenia, np. gry miejskie, zawody czy wycieczki dla mieszkańców. W poprzednich latach granty zostały przeznaczone m.in. na działania wspierające aktywność seniorów, projekty edukacyjne, na rzecz zwierząt, promocji zdrowego życia oraz ekologii.

Najważniejsze, by zgłaszane projekty zmieniały rzeczywistość, poprawiały najbliższą okolicę i integrowały lokalną społeczność. – Jako zespół Tesco jesteśmy dumni, że Polacy z tak ogromnym zaangażowaniem włączają się w działania, które korzystnie wpływają na ich najbliższe otoczenie – mówi Daria Kulińska, dyrektor ds. komunikacji Tesco. – Wierzymy, że nawet najmniejszy gest ma wielkie znaczenie, dlatego ponownie nagrodzimy nie jeden, a trzy projekty społeczne w każdym regionie – wyjaśnia Kulińska.

 

Czasu jest mało

Do 18 listopada 2018 r. można zgłaszać pomysły, z których specjalna komisja wybierze trzy w każdym z regionów (organizator podzielił kraj na 125 mikroregionów). W styczniu 2019 r. w sklepach Tesco klienci będą mogli głosować na najlepsze ich zdaniem projekty. Zależnie od ilości głosów, organizacje otrzymają 5000, 3000 i 1000 zł na ich realizację. Do wygrania jest łącznie ponad 1,2 mln zł.

Regulamin konkursu i zgłoszenia na stronie konkursu „Decydujesz, pomagamy”.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.