Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Złoty tramwaj na torach. Co ma wspólnego z Sądem Ostatecznym Hansa Memlinga?

Złoty tramwaj na torach. Co ma wspólnego z Sądem Ostatecznym Hansa Memlinga?

Złoty tramwaj na gdańskich torach

Pod koniec lipca na torach w Gdańsku mieszkańcy i turyści zaobserwowali nowy wygląd tramwaju dortmund. Złoty kolor pojazdu jest częścią akcji „Jeden ze 100" Muzeum Narodowego w Gdańsku poświęconej obrazowi „Sąd Ostateczny" Hansa Memlinga.

 

Złoty tramwaj budzi ogromne zainteresowanie wśród podróżnych. 

 

„Jeden ze 100″

Tramwaj w złotym kolorze, to kampania Muzeum Narodowego w Gdańsku. Chodzi o obraz Hansa Memlinga.  – Tramwaj został oklejony na nasze zamówienie. Jest ważną częścią kampanii zewnętrznej poświęconej obrazowi “Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga – wyjaśnia Małgorzata Posadzka, rzecznik prasowa Muzeum Narodowego w Gdańsku. – Jest to typowo teaserowa kampania, dlatego nie zdradzamy na razie więcej szczegółów – dodaje Posadzka. Pierwszy etap kampanii polega na zaciekawieniu odbiorców. Pod koniec sierpnia na specjalnej konferencji prasowej Muzeum Narodowe ogłosi o co chodzi w kampanii i skąd pomysł na złoty kolor, który pojawia się także na plakatach i zdjęciach przedstawiających złota kulę na czerwonym tle.

 

Konkursy i spotkania

Kampania “Sąd Ostateczny Hansa Memlinga. JEDEN ze 100 najważniejszych obrazów w sztuce dawnej” to wspólna nazwa dla wystaw, koncertów, konkursów, spotkań i międzynarodowej konferencji memlingowskiej organizowanych przez Muzeum Narodowe w Gdańsku z okazji Roku Memlinga. Powstał także komiks o Hansie Memlingu i jego słynnym obrazie.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.