Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Złote czepki i róża dla pielęgniarek. Nagrody w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie

Złote czepki i róża dla pielęgniarek. Nagrody w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie

Złota róża

Wyróżnienia dla najlepszych pielęgniarek i pielęgniarza z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej zostały wręczone.

 

W Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie doceniono pracę pielęgniarek i pielęgniarza. Uroczystość odbyła się 10 maja 2017 r. 

 

Złote czepki tylko raz

Pielęgniarki są najbliżej chorych w trakcie ich pobytu w szpitalu czy przychodni. Opiekują się, służą radą, pocieszają w trudnych chwilach. 

 – Złoty czepek to wyjątkowa nagroda, którą można otrzymać tylko raz w życiu zawodowym – mówi dr Marzena Barton, dyrektor ds. pielęgniarstwa. – Praca pielęgniarki to wiele wyrzeczeń, to dostosowanie życia całej rodziny do zmiennego trybu pracy. Odpowiedzialność, którą ponoszą osoby pracujące w tym wymagającym zawodzie nieustannie wzrasta. Otrzymały je osoby, które angażują się w działania dodatkowe, wykraczające poza obowiązki – dodaje Barton

Złote czepki to nagrody za szczególne zaangażowanie, wzorową pracę oraz działalność na rzecz szpitala oraz samorządu pielęgniarskiego. Laureatkom wręczono wpinki w postaci złotych czepków oraz dyplomy uznania. Wyróżnienia te co roku przyznaje Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych na wniosek szpitala, w którym pracują.

Złote czepki otrzymały:

  • Aniela Łucka, pielęgniarka z 35-letnim stażem pracująca na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii
  • Ewa Literska, pielęgniarka koordynująca z 36-letnim stażem pracująca w Dziale Higieny i Epidemiologii z Centralną Sterylizatornią

 

Róża i wyróżnienia

W szpitalu w Kościerzynie w 2016 r. została powołana kapituła przyznająca nagrody. Zwyciężają ci, którym pacjenci i współpracownicy są  najbardziej wdzięczni.

Laureatką róży i Pielęgniarką Roku 2016 została Gabriela Wilczewska, pielęgniarka odcinkowa – SOR z Izbą Przyjęć

Wyróżnienia otrzymali: Danuta Sikorska, pielęgniarka koordynująca na Oddziale Chorób Wewnętrznych i Tomasz Aszyk, pielęgniarz odcinkowy na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.