Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Zgłoś produkt i potrawę pomorskiej kuchni. Bursztynowy Laur i nagrody czekają

Zgłoś produkt i potrawę pomorskiej kuchni. Bursztynowy Laur i nagrody czekają

Uczestnicy konkursu o laur bursztynowy

Weź udział w konkursie na najlepszy produkt i najlepszą potrawę kuchni pomorskiej. Zdobądź Bursztynowy Laur Marszałka Województwa Pomorskiego. Zgłoszenia będą przyjmowane do czwartku, 25 maja 2017 r.

 

Samorząd województwa pomorskiego zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu kulinarnego o Bursztynowy Laur Marszałka Województwa Pomorskiego.

 

Potrawa i produkt na miarę lauru

Zmagania odbędą się w dwóch kategoriach: potrawa i produkt. W kategorii produkt oceniane będą cztery podkategorie. Konkurs na najlepszy produkt skierowany jest do producentów tradycyjnych i lokalnych produktów żywnościowych. Natomiast najlepsza potrwa – do restauratorów prowadzących całoroczną działalność gastronomiczną z województwa pomorskiego.

Na nagrody finansowe  przeznaczono 15 tys. zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 25 maja br.

Finał konkursu odbędzie się 11 czerwca podczas XI Pomorskiego Święta Produktu Tradycyjnego w Gdańsku-Oliwie.

Do pobrania:

regulamin konkursu

zgłoszenie produktu

zgłoszenie potrawy
 

BURSZTYNOWY LAUR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

Konkurs o Bursztynowy Laur Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie Smaki” ma kultywować i popularyzować dziedzictwo kulinarne regionu. Eksponuje regionalną różnorodność i dziedzictwo lokalnych społeczności. Dzięki nim można zdobyć wiedzę o produktach i potrawach wytwarzanych tradycyjnie i z lokalnych surowców. Kolejna edycja konkursu przyczyni się do budowy produktu turystycznego i marki regionu. Jest to przedsięwzięcie podkreślające atrakcyjność i konkurencyjność regionu.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.