Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/10b3a082-185b-4577-87f0-6f5e55e9bee3-6.jpg Zespół AIDS – VII spotkanie

Zespół AIDS – VII spotkanie

Fot. pixabay

Podczas spotkania omówiono szczegółowy plan obchodów Światowego Dnia AIDS przypadający na 1 grudnia 2018 r. Zdecydowano, że odbędzie się on w Sopocie na ulicy Bohaterów Monte Cassino przed kościołem, gdzie odbędzie się zapalenie zniczy w kształcie czerwonej kokardki, symbolizującej solidarność z osobami żyjącymi, zakażonymi HIV.  Wśród członków Zespołu zostały rozdzielone zadania związane z organizacją uroczystości.

W kolejnej części spotkania poruszono temat postępów w realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS w roku obecnym przez instytucje reprezentowane przez członków Zespołu. Pan Michał Kubicki przedstawił sprawozdanie z realizacji zadań Programu przez jednostki samorządowe w województwie pomorskim w roku 2017.  Dyskusję na temat przygotowania zbiorczego raportu przełożono na następne spotkanie.

Zaplanowaną na ten rok wizytę studyjną Zespołu w Słupsku przełożono na rok następny. Pan Zbyszek Zawadzki zaprosił przedstawicieli Zespołu na przegląd małych form teatralnych o tematyce HIV/AIDS organizowany przez Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej w Słupsku.

Zaplanowano, że w konferencji eksperckiej „HIV na mapie potrzeb zdrowotnych Polski”, która ma się odbyć w dniach 9-10 listopada 2018 r. w Gdyni jako przedstawiciel Zespołu udział weźmie dr hab. n. med. Tomasz Smiatacz.

Następne spotkanie Zespołu zaplanowano na dzień 4 grudnia 2018 r.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.