Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Zespół AIDS – III spotkanie

Zespół AIDS – III spotkanie

Fot. pixabay

Podczas spotkania omówiono szczegółowy plan obchodów Światowego Dnia AIDS przypadający na 1 grudnia 2017 r. Zdecydowano, że odbędzie się on w Sopocie. Pierwszą część spotkania zaplanowano w postaci wystąpień:

  1. Prof. dr hab. Tomasza Smiatacza, Rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
  2. Dr Tomasza Augustyniaka, Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego
  3. Dr Andrzeja Probuckiego, Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego MSW na obszarze woj. pomorskiego

Druga część spotkania to przejście na Plac Przyjaciół Sopotu gdzie odbędzie się zapalenie zniczy w kształcie czerwonej kokardki, symbolizującej solidarność z osobami żyjącymi, zakażonymi HIV.

Wśród członków Zespołu zostały rozdzielone zadania związane z organizacją uroczystości takie jak: rezerwacja sali, wysyłka zaproszeń, zakup zniczy, notatka prasowa.

W kolejnej części spotkania przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej pochwalili się działaniami realizowanymi w tym roku i zaplanowanymi także na rok następny, skierowanymi do młodzieży ze szkół ponad gimnazjalnych  – Festiwal Filmów o HIV (w Centrum Filmowym w Gdyni) oraz Wojewódzki Przegląd Małych Form Teatralnych.

Pan Adam Hęćko poinformował zebranych, że Punkt Konsultacyjno – Diagnostyczny w Gdańsku, dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Gdańska będzie mógł pracować  w dodatkowym dniu.

Następne spotkanie Zespołu zaplanowano na 23 stycznia 2018 r.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.