Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Żeglarski sezon w Gdańsku startuje. Atrakcje dla mieszkańców i turystów

Żeglarski sezon w Gdańsku startuje. Atrakcje dla mieszkańców i turystów

Sezon żeglarski w Gdańsku

Paradą jednostek na Motławie rozpocznie sezon żeglarski w Gdańsku. Święto żeglarzy i motorowodniaków odbędzie się w sobotę, 6 maja 2017 r.

 

Wydarzenie to będzie również okazją dla mieszkańców Trójmiasta do poznania sportów wodnych. Organizatorzy przygotowali atrakcje zarówno do najmłodszych, jak i trochę starszych.

Pokazy ratownicze i flyboard

Na Targu Rybnym będzie można odwiedzić miasteczko żeglarskie ze stoiskami tematycznymi przybliżającymi odwiedzającym m.in. zagadnienia żeglarskie, ratownicze oraz wydarzenia żeglarskie. Warto również obejrzeć widowiskowe, symulowane akcje ratownictwa wodnego oraz efektowny pokaz flyboard. Tradycyjnie, najciekawszym punktem programu imprezy będzie widowiskowa parada jednostek na Motławie, zaplanowana na godz. 14.30. Poprowadzi ją STS Generał Zaruski. Na zakończenie imprezy przewidziany jest koncert zespołów szantowych, który rozpocznie się o godz. 16.20.

Pokaz flyboard na Motławie. Fot. materiały prasowe organizatora

Pokaz flyboard na Motławie. Fot. materiały prasowe organizatora


Wyścig o puchar sezonu żeglarskiego 2017

Gdańska Federacja Żeglarska i Jachtklub Stoczni Gdańskiej zapraszają na tradycyjny wyścig na odcinku Górki Zachodnie – Nowy Port. W godz. 10.00-10.15 należy przekroczyć linię startu na Wiśle Śmiałej w okolicy przystani w Górkach Zachodnich (Jachtklub Stoczni Gdańskiej), a następnie tak szybko, jak to możliwe przekroczyć linię mety pomiędzy pławami N10/N12 po wschodniej stronie toru wodnego w Nowym Porcie.

Puchar zostanie wręczony na pokładzie zwycięskiego jachtu podczas ceremonii otwarcia sezonu, czyli ok. godz.15.00. Odrębny wyścig wyruszy z Gdyni, z metą i dekoracją zwycięzców w tym samym miejscu.

Program:

  • godz. 13.00-14.00 – regaty optymistów
  • godz. 14.00-14.20 – pokaz ratownictwa wodnego – Kąpieliska Morskie Gdańsk
  • godz. 14.30- 15.15 – parada jednostek na Motławie, recital Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej
  • godz. 15.30- 15.45 – otwarcie oficjalne – hymn w wykonaniu Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej
  • godz. 15.45-16.15 – pokaz flyboard
  • godz. 16.20- 17.45 – koncert zespołu Spinaker oraz Rockaway

 

Otwarcie sezonu żeglarskiego

  • 6 maja 2017 r., sobota
  • Długie Pobrzeże, Motława
  • Gdańsk
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.