Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Żeglarski Puchar Trójmiasta stratuje. Rywalizować będzie prawie 50 załóg. A która wygra, dowiesz się już w niedzielę?

Żeglarski Puchar Trójmiasta stratuje. Rywalizować będzie prawie 50 załóg. A która wygra, dowiesz się już w niedzielę?

Żeglarski Puchar Trójmiasta

Na trasie między Gdańskiem, Gdynią i Sopotem odbędą się trzydniowe regaty, które rozpoczną się w piątek, 24 i potrwają do niedzieli, 26 maja 2019 r.

 

Żeglarze z całej Polski przyjadą do Trójmiasta, aby uczestniczyć w regatach łączących trzy wyjątkowe miasta. Sportowe zmagania będzie można śledzić z wielu miejsc na brzegu.

 

Gdzie będzie można obserwować zmagania?

W piątek, 24 maja w gdańskiej marinie przy Wyspie Spichrzów będzie można podziwiać jachty, które przypłynęły na regaty. Sobotni pierwszy start rozpocznie się o godz. 11.00 na wysokości molo w Gdańsku-Brzeźnie. Rywalizacja będzie przebiegała wzdłuż plaży aż do Sopotu. Z sopockiego molo będzie można też oglądać zmagania największych i najszybszych jednostek regatowych w Polsce. Przez cały dzień w marnie w Gdynie będzie trwać piknik żeglarski dla dzieci, w ramach podsumowania kolejnej edycji Gdynia na fali. Na wysokości mariny w godzinach popołudniowych rywalizować będą uczestnicy regat. Warto również drugiego dnia połączyć odpoczynek i spacery z możliwością zobaczenia żeglarzy zmagających się z żywiołami. Koniec regat zaplanowany jest w niedzielę, 26 maja ok. godziny 15.00 na końcu molo w Sopocie.

 

O imprezie

Żeglarski Puchar Trójmiasta to trzydniowe regaty na wodach Zatoki Gdańskiej. Organizatorem wydarzenia jest Pomorski Związek Żeglarski oraz Premium Yachting, gospodarzami Gdańsk, Gdynia i Sopot, a wydarzenie  patronem honorowym objął  marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Żeglarski Puchar Trójmiasta to wyjątkowa integracja środowisk żeglarskich i całego przemysłu morskiego. – To też doskonała okazja nie tylko do zdrowej rywalizacji, ale i zabawy. Morze to nasze naturalne środowisko, dlatego szczególnie bliskie są nam sporty wodne. Trzymamy kciuki za zawodników – mówi Łukasz Greinke, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk

– Weekend zapowiada się bardzo wietrznie, co będzie sprzyjało widowiskowości rywalizacji na wodzie – zapowiada Bogusław Witkowski prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego. –  Takie warunki najlepiej zweryfikują stopień przygotowania poszczególnych załóg i jachtów do sezonu – dodaje Witkowski.

Program Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta 2019:

24 maja 2019 r., piątek

  • godz. 11.00 – otwarcie mariny w Gdańsku dla uczestników regat

25 maja 2019 r., sobota

  • godz. 11.00 – start do wyścigu o  puchar Prezesa Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA
  • ok. godz. 17.00 – spłynięcie do mariny w Gdyni
  • godz. 19.00 – żeglarska integracja w Restauracji Jedz Pij Tańcz

26 maja 2019 r., niedziela

  • godz. 10.00 – start do pierwszego wyścigu
  • godz.13.30 – dopłynięcie do mariny w Sopocie
  • ok. godz. 15.00 – ceremonia wręczenia nagród i oficjalne zamknięcie regat – molo w Sopocie

Zobacz: Żeglarski Puchar Trójmiasta

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.