Aktualności

Targi Mother & Baby w Gdańsku

W AmberExpo w Gdańsku, w dniach 7-8 marca 2015 r. odbędą się Targi Mother & Baby. Bezpłatne porady i konsultacje medyczne, badania USG i KTG dla kobiet w ciąży, warsztaty, spotkania ze specjalistami czekają na odwiedzających. Odbywają się od 9 lat w takich miastach, jak Warszawa, Wrocław, Kraków, a w Gdańsku obecne będą po raz drugi.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W roku 2000 w Ministerstwie Sprawiedliwości zrodziła się idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw, mająca na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. W tym roku tydzień pomocy odbywa się od 23 do 28 lutego 2015 r. W Kwidzynie i Sztumie z potrzebującymi porady spotkają się prawnicy i psychologowie.

Strefa Zdrowia – ciało, dusza, umysł, emocje

Co tak naprawdę wpływa na nasz dobrostan? Od czego zależy motywacja do zmiany nawyków? I co to właściwie jest joga śmiechu? Odpowiedzi na te i inne pytania wszyscy chętni znajdą podczas cyklu eventów w ramach projektu Strefa Zdrowia. Pierwsze spotkanie we wtorek, 24 lutego 2015 r., w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Wstęp jest wolny.

Babski weekend w Ostrzycach

Być kobietą, być kobietą… Z okazji święta kobiet, w weekend 6-8 marca 2015 r. można wybrać się do Ostrzyc, by zrelaksować się i wypocząć. Czekają: zumba, poznawanie tajników zabiegów kosmetycznych i stylizacji na zajęciach z kosmetyczką oraz relaks w strefie spa.

Biała niedziela w sopockim pogotowiu

Bez skierowań i kolejek można przyjść w niedzielę, 22 lutego 2015 r., do siedziby Miejskiej Stacji Pogotowia w Sopocie, by zasięgnąć porady specjalisty. Lekarze będą do dyspozycji mieszkańców w godzinach 10.00-14.00.

Muzyczna recepta na zdrowie

Fundacja Bomalihu zachęca i zaprasza rodziców niepełnosprawnych dzieci z Gdyni do wzięcia udziału cyklu zajęć z zakresu muzykoterapii, arteterapii i zabaw ruchowych. Spotkania są bezpłatne, trzeba się wcześniej zarejestrować.

Rekrutacja do projektu w zakresie opieki geriatrycznej

Ministerstwo Zdrowia zaprasza pomorskich lekarzy do udziału w ogólnopolskim progranie szkoleniowym „Wsparcie systemu kształcenia ustawicznego personelu medycznego w zakresie opieki geriatrycznej".

Pacjenci zadowoleni z efektów remontu

W Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni (Szpitale Wojewódzkie w Gdyni sp. z o.o.), marszałkowie Mieczysław Struk, Wiesław Byczkowski i Hanna Zych-Cisoń uroczyście otworzyli wyremontowane: Poradnię Onkologiczną oraz Oddział Chirurgii Dziecięcej. Władze województwa pomorskiego przekazały na ten cel 1,75 mln zł, zaś szpital z własnych środków wyasygnował 75 tysięcy zł.

Bezpłatne badania onkologiczne w Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku

W Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku Sp. z o.o. w sobotę, 7 lutego 2015 r. odbędzie się „Dzień Drzwi Otwartych", w ramach którego będzie można bezpłatnie wykonać badania, takie jak mammografia i cytologia. Chętnych zapraszamy w godzinach od 9.00 do 13.00, do budynku „B" przy Al. Zwycięstwa 31/32 w Gdańsku.

Dzień aktywnego seniora w Gdyni

Z okazji Dnia Babci i Dziadka Gdyńskie Centrum Sportu przygotował specjalną ofertę, której celem jest aktywizacja osób starszych. Fitness, zumba, pilates i tai chi, to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają wszystkich seniorów, którzy 23 stycznia 2015 r. odwiedzą halę lekkoatletyczną.

XXIII finał WOŚP w Lęborku

Po raz kolejny 11 stycznia 2015 r. w Lęborku odbędzie się XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponad 160 wolontariuszy w godz. 9.00-16.00 kwestować będzie na głównych ulicach miasta oraz przy kościołach. W auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku przy ul. Marcinkowskiego 1 od godz. 12.00 w rozpocznie się impreza integracyjna, podczas której wystąpią dzieci i młodzież z lęborskich przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz placówek kulturalnych. Zagrają także miejscowe zespoły rockowe.

Pogotowie Migowe

Bardzo ważną, bezpłatną usługę dla osób niesłyszących oferuje Stowarzyszenie Rozwoju Pitagoras. Pogotowie Migowe, czyli dostęp do tłumacza języka migowego on-line, umożliwia komunikowanie się w czasie rzeczywistym osoby głuchej oraz pracownika jakiegoś urzędu czy instytucji i załatwienie zgłaszanej sprawy.

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sopocie

Zbliża się ogólnopolski szał dobroczynności. Tradycyjnie już, w pierwszą niedzielę roku, w całym kraju rusza Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – a na mapie jej „występów" nie zabraknie też Sopotu. W niedzielę, 11 stycznia 2015 r., WOŚP ruszy z piskiem opon – dosłownie!

XXIII finał WOŚP w Słupsku

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku zbiera na sprzęt dla podtrzymywania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Słupsk, 11 stycznia 2015 r. o godz. 13.00 rozpoczyna orkiestrowe granie.

Gdańsk dla Wielkiej Orkiestry

Już po raz 23. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, 11 stycznia 2015 r. zagra dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Na terenie Gdańska będzie działać 7 sztabów, a Regionalne Centrum Wolontariatu zostało ponownie największym gdańskim sztabem. Kwestować będzie aż 1200 wolontariuszy.

Gdynia gra w orkiestrze

Z początkiem stycznia, jak co roku, Gdynia gra w orkiestrze. W Wielkiej Orkiestrze. W niedzielę, 11 stycznia 2015 r., będzie bardzo gorąco – dziesiątki imprez, setki licytowanych gadżetów i tysiące serduszek. W programie mnóstwo atrakcji od rana do wieczora. W Gdyni zagrają 3 sztaby: przy Teatrze Miejskim (ul. Bema 26), In gremio (ul. Strażacka 15) i YMCA Gdynia (ul. Żeromskiego 26).

23. Finał WOŚP – no to gramy!

Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów – oto hasło, które przyświeca 23. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cała Polska, a więc i Pomorze, bawić się i pomagać będzie w niedzielę, 11 stycznia 2015 r.

Zmiany personalne w trzech pomorskich szpitalach

Tomasz Sławatyniec został nowym prezesem Szpitala Dziecięcego POLANKI w Gdańsku, a do zarządu Szpitali Wojewódzkich w Gdyni powołano Janusza Bonieckiego oraz Adama Główczewskiego. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku, w wyniku odwołania obecnego dyrektora, jego obowiązki przejęła pani Bernadetta Lewicka.

Otwarty konkurs ofert na działania w pomocy społecznej

Zarząd Województwa Pomorskiego ogłasza otwarty konkurs ofert w zakresu „Pomoc społeczna – inspirowanie i promowanie nowych rozwiązań o charakterze ponadlokalnym". Konkurs jest skierowany do organizacji pozarządowych.

Sopocki MOPS zaprasza do akcji „Nie bądź obojętny”

Wraz z nadejściem zimy, sopocki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczyna akcję „Nie bądź obojętny". Ma ona na celu zwrócenie uwagi mieszkańców na problemy osób bezdomnych w tym szczególnie trudnym okresie.

Skorzystaj z mammobusu

Mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi. By zadbać o swoje zdrowie, niebawem będą mogły z niej skorzystać mieszkanki Kościerzyny. We wtorek, 16 grudnia 2014 r., mammobus Lux Med odwiedzi miasto.

Joga dla pań w średnim wieku

Chętne panie, które nigdy nie uczestniczyły w zajęciach jogi, mogą zgłosić się do programu, który w listopadzie 2014 r. ruszy na terenie Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Program jest skierowany do pań w wieku 45-59 lat, bez względu na poziom sprawności i umiejętności ruchowych.

Nowe bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

W dniu dzisiejszym w siedzibie Oddziału Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa zamykająca realizację projektu pn. „Budowa i remont oraz doposażenie baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – ETAP 2".

Dzień Ratownictwa Medycznego

Codziennie ratują życie i pomagają w potrzebie – ratownicy medyczni 13 października obchodzą swoje święto. Aby podkreślić wagę tego dnia Szpital im. M. Kopernika w Gdańsku zorganizował konkurs dla ratowników medycznych, podczas którego mogli oni sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności praktyczne. Wicemarszałek województwa pomorskiego Hanna Zych-Cisoń wręczyła uczestnikom pamiątkowe dyplomy. Zwycięski puchar otrzymał pan Bartosz Krasiński.

„Umiem pomóc” – program dla szkół

„Umiem pomóc" to innowacyjna akcja edukacyjna realizowana przez Akademię Ratownictwa LUX MED. Jej celem jest zapoznanie uczniów szkół średnich z zasadami udzielania pierwszej pomocy, a przede wszystkim praktyczna nauka, jak ratować ludzkie życie.

Soboty Onkologiczne w Gdyńskim Centrum Onkologii

Z bezpłatnej mammografii i konsultacji specjalistów będzie można skorzystać 18 i 25 października 2014 r. w Gdyńskim Centrum Onkologii Szpitala Morskiego im. PCK. Skierowanie nie jest wymagane.

Otwarcie Oddziału Chirurgii Naczyniowej w gdyńskim szpitalu

Oddział Chirurgii Naczyniowej - najmłodszy oddział Szpitala św. Wincentego a Paulo Sp. z o.o. w Gdyni, założony w maju 2014 roku, został oficjalnie otwarty w poniedziałek, 29 września br. W uroczystości, która połączona była z obchodami II rocznicy funkcjonowania szpitala po przekształceniu w spółkę, uczestniczyła wicemarszałek województwa pomorskiego Hanna Zych-Cisoń.

Szpital Morski im. PCK wyróżniony za bardzo dobrą opiekę nad pacjentami

Szpital Morski im. PCK w Gdyni otrzymał od niemieckiej firmy GRB certyfikat potwierdzający efektywne wdrożenie systemu zarządzania ryzykiem klinicznym w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Ten ważny dokument odebrał dzisiaj Zarząd szpitala w obecności wicemarszałek województwa pomorskiego Hanny Zych-Cisoń.

Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie

Pomorska Koalicja na rzecz Zdrowia Psychicznego zaprasza na Obchody Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie. W Trójmieście warsztaty i konferencje zaplanowano od 21 do 26 września 2014 r. Główne wydarzenie obchodów będzie miało miejsce 21 września 2014 r. na placu Przyjaciół Sopotu w Sopocie.

Kampania społeczna Przejrzyj Chłoniaka

Rozpoczęła się emisja kampanii społecznej Przejrzyj Chłoniaka, opracowanej przez laureatki 7. edycji Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży Mam Haka na Raka. Projekt został wybrany spośród kilkudziesięciu koncepcji kampanii, dotyczących profilaktyki onkologicznej dedykowanych tym razem nowotworom układu chłonnego – chłoniakom. Już niebawem zwycięską kampanię gdańskich uczennic zobaczy cała Polska.