Aktualności

Nowoczesne leczenie i opieka nad noworodkami. Prawie 3 mln zł na Oddział Neonatologii na Zaspie

Środki na remont, zakup sprzętu, kształcenie personelu medycznego i rodziców pochodzą z funduszu norweskiego. Dzięki temu mali pacjenci mają lepsze warunki powrotu do zdrowia.

W Radiu Gdańsk o Szpitalach Pomorskich: "W ochronie zdrowia powinniśmy przestać mówić o zyskach"

Jolanta Sobierańska-Grenda, nowa prezeska Szpitali Pomorskich była we wtorek gościem Rozmowy Kontrolowanej w Radiu Gdańsk.

Zbiórka na pomorskie hospicja. Efekty? Ponad pół miliona

Na Pomorzu, po raz szósty, zakwitły Pola Nadziei 2 kwietnia 2017 r. Wolontariusze rozdawali żonkile i zbierali datki. Tym razem udało się uzyskać prawie 520 tys. zł.

Kto pokieruje Szpitalami Pomorskimi? Nowy Zarząd połączonych podmiotów

Rada Nadzorcza Szpitali Pomorskich sp. z o.o. zdecydowała o powołaniu zarządu spółki. W jego skład weszli: prezes Zarządu Jolanta Sobierańska-Grenda, wiceprezesi: Andrzej Zieleniewski oraz Dariusz Nałęcz. Nowe obowiązki obejmą 3 kwietnia 2017 r.

Motocykliści i rolkarze pomogą hospicjom. Pola Nadziei na Pomorzu

Puck, Gdynia, Sopot i Gdańsk pokażą solidarność z podopiecznymi hospicjów. Na Pomorzu 2 kwietnia 2017 r. zakwitną Pola Nadziei.

Ponad 600 mln zł na ochronę zdrowia na Pomorzu. „To skok cywilizacyjny” [RAPORT]

W najbliższych latach dzięki m.in. programom unijnym na ochronę zdrowia na Pomorzu wydamy ponad 600 milionów złotych. Pieniądze trafią do szpitali, na programy zdrowotne i nowoczesne technologie.

Pierwszy fitbox w Polsce otwarty. Ale czy wiecie, co to jest?

W Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku otwarto pierwszy w Polsce fitbox. W nowatorski sposób będzie on łączyć aktywność fizyczną z badaniami medycznymi i ekologiczną produkcją energii.

Ponad 33 mln zł na informatyzację pomorskich podmiotów leczniczych. Opieka medyczna będzie lepsza i szybsza

Tworzenie elektronicznej dokumentacji medycznej, system informacji dla pacjentów i ich rodzin, badanie zadowolenia pacjenta, diagnostyka i terapia to niektóre z działań, jakie otrzymają unijne wsparcie. Wartość dofinansowania projektów z funduszy europejskich wynosi ponad 33 mln zł

Szpitale Pomorskie wygrywają. „Najtrudniej wymyśleć najprostszą nazwę”

Wręczenie nagród w konkursie na nazwę trzech połączonych szpitali należących do samorządu województwa pomorskiego. Nagrodzono zaangażowanie i pomysłowość.

Nie wszystkie szpitale to mają, Copernicus już tak. Potwierdziło to Ministerstwo Zdrowia

Dwa podmioty lecznicze, które wchodzą w skład spółki Copernicus Podmiot Leczniczy, ponownie otrzymały akredytację Ministerstwa Zdrowia. Wysoka jakość leczenia oraz bezpieczeństwo pacjentów w Szpitalu im. Mikołaja Kopernika i Szpitalu św. Wojciecha zostały potwierdzone.

Uśmiech leczy! Wolontariuszom fundacji „Dr Clown” pomagają teraz hokeiści

Terapia śmiechem nie raz pozwoliła dzieciakom przebywającym w szpitalach zapomnieć choć na chwilę o bólu i lęku. 7 marca 2017 r. „doktorzy clowni" odwiedzili małych pacjentów Pododdziału Zachowawczego Leczenia Zeza i Niedowidzenia Dzieci Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku. Towarzyszyć im będą hokeiści MH Automatyka Gdańsk. Wspólnie z wolontariuszami fundacji sportowcy wyczarują dla chorych dzieci świat magii, uśmiechu i wiary w zwycięstwo – z chorobą.

Nowoczesny sprzęt dla chorych na raka w Szpitalu Morskim. Krótsze i bezpieczniejsze naświetlanie

Wart prawie 8 mln zł akcelerator, czyli urządzenie do radioterapii, przechodzi testy w Gdyńskim Centrum Onkologii. – To sprzęt nowej generacji, dzięki któremu terapia będzie bezpieczniejsza – mówi wicemarszałek Orłowski. Pierwsi pacjenci skorzystają z naświetlań na początku kwietnia.

Ponad 2,6 mln zł na unowocześnienie apteki w szpitalu w Redłowie. Będzie większa i lepiej wyposażona

Apteka wraz z Pracownią Cytostatyków, działająca w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni przenosi się do budynku nr 6. Nowa lokalizacja to większe pomieszczenia i więcej specjalistycznego sprzętu , potrzebnego m.in. do przygotowywania leków dla chorych na nowotwory. Remont pomieszczeń i zakup urządzeń kosztował ponad 2,6 mln zł. Apteka i pracownia zaczną działać w połowie kwietnia 2017 r.

Lepsze warunki dla małych pacjentów w Wejherowie. Podświetlane poręcze i nowy gabinet zabiegowy

Wyremontowane piętro Oddziału Pediatrii otwarte w Szpitalu Specjalistycznym im. F. Ceynowy w Wejherowie 2 marca 2017 r.

Jak nazwać trzy łączone ze sobą szpitale? Pracownicy zgłosili aż 35 propozycji!

Wiemy, jaką nazwę łączonych szpitali wybrała komisja. Szpitale Pomorskie – to zwycięska propozycja!

Pokój w hostelu zamiast pobytu w szpitalu. W jakich warunkach mieszkają pacjenci w Gdyni?

27 miejsc noclegowych w pokojach 1-, 2- i 5-osobowych to efekt remontu jednego z budynków Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni.

Bardziej komfortowe warunki dla pacjentów w Wejherowie. Personel też zadowolony

Zupełnie nowy, bo wyremontowany odcinek pooperacyjnego Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej otwarto w Szpitalu Specjalistycznym im. F. Ceynowy w Wejherowie 23 lutego 2017 r.

Paweł Orłowski o rządowym projekcie ustawy: „My się sieci nie boimy”

– Pacjenci mogą się czuć bezpiecznie, pomorskie szpitale są przygotowane do wejścia w życie ustawy o sieci. W naszym regionie będzie zapewne mniej zamieszania niż w innych województwach – powiedział w środę, 22 lutego w Radiu Gdańsk wicemarszałek Paweł Orłowski.

Łączenie szpitali. Pracownicy zaproponują nazwę nowego podmiotu leczniczego

Konkurs na nazwę trzech połączonych szpitali z Gdańska, Gdyni i Wejherowa trwa do 27 lutego 2017 r. Biorą w nim udział tylko pracownicy łączonych podmiotów leczniczych. Nagrodą będą bilety do Teatru Muzycznego w Gdyni i Teatru Wybrzeże w Gdańsku.

Żelowy implant do… oka. Nowatorskie leczenie w Szpitalu św. Wojciecha

Dwoje pacjentów ze Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku przejdzie 22 lutego 2017 r. operację jaskry wykonaną nowatorską małoinwazyjną metodą wszczepienia implantu żelowego XEN. Zabieg będzie poprzedzony szkoleniem dla lekarzy z Oddziału Okulistycznego placówki na Zaspie.

Czepkowanie w Gdańsku. Jedni otrzymali czerwone, a inni czarne paski. Dlaczego?

Ponad 120 absolwentów kierunków pielęgniarstwo i położnictwo złożyło ślubowanie podczas czepkowania w Gdańsku.

Zdrowi i szczupli uczniowie, aktywni seniorzy. Na Pomorzu mamy czym się chwalić

Większa aktywność fizyczna i edukacja żywieniowa to zalecenia lekarzy dla dzieci i seniorów z Pomorza. O otyłości i nadwadze wśród najmłodszych oraz o aktywności fizycznej i stanie zdrowia ich dziadków rozmawiali specjaliści w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

Poród z uśmiechem. W tym szpitalu mamy mogą korzystać z gazu rozweselającego

Wyremontowany Oddział Położniczy w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni oferuje rodzącym europejskie standardy. Oprócz wygodnych wnętrz i profesjonalnej opieki kobiety mają na przykład do dyspozycji alternatywny sposób uśmierzania bólu podczas porodu – gaz rozweselający. Po remoncie druga część oddziału została otwarta 15 lutego 2017 r.

Jak bezpiecznie naprawiać skrzywione kręgi? Ortopeda z Kopernika opatentował nowatorskie urządzenie do operacyjnego leczenia skoliozy

Dr hab. Rafał Pankowski z Klinicznego Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu GUM-ed w Szpitalu Kopernika w Gdańsku zbudował nowatorskie narzędzie pomocne przy operacjach skoliozy. Dzięki niemu lekarz wie, jaki bezpiecznie może zmieniać położenie kręgów naprawianego kręgosłupa. Tzw. derotator Pankowskiego został zarejestrowany jako wzór przemysłowy w European Union Intellectual Property Office (EUIPO).

Drogie panie, gorąco do tego namawiamy! Możecie skorzystać za darmo i w każdej chwili

Bez skierowania, bez opłat, dla wszystkich pań, szybko wykonane badania na nowoczesnym sprzęcie – to oferuje Copernicus Mamma Centrum, które od początku lutego 2017 r. działa w Wojewódzkim Centrum Onkologii. Wyspecjalizowany ośrodek diagnostyki i leczenia chorób piersi mieści się w budynku przy ul. Skłodowskiej-Curie 2 w Gdańsku.

Poradnia dla cukrzyków w Copernicusie po remoncie. Będzie nowy program profilaktyczny

W otwartej 8 lutego 2017 r. w Szpitalu im. Kopernika w Gdańsku poradni już pojawili się pierwsi pacjenci. Chorym pomagać będzie czterech lekarzy, dietetyk i pielęgniarka. Wicemarszałek Paweł Orłowski zapowiedział specjalny program profilaktyczny dotyczący cukrzycy.

Remont oddziału w Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku zakończony. Kosztował 1,2 mln zł

Nowe pomieszczenia dla chorych, wymieniona instalacja elektryczna to m.in. efekty modernizacji Oddziału ogólnopsychiatrycznego dla dorosłych w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. Bilikiewicza w Gdańsku.

Poświęć chwilę swemu sercu. Skorzystaj z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich

Ogólnopolska kampania profilaktyki chorób układu krążenia Teraz Serce! zawita do Gdańska .W weekend 11 i 12 lutego 2017 r., w centrum handlowym IKEA wszyscy chętni będą mogli za darmo zmierzyć ciśnienie, sprawdzić poziom cholesterolu i zrobić badanie EKG oraz skorzystać z konsultacji ze specjalistami.

Nie daj się rakowi! W sobotę bezpłatne badania i konsultacje z lekarzami w Gdańsku i Gdyni

Wykrycie choroby nowotworowej w porę może czasem uratować życie. Warto więc poświęcić swemu zdrowiu chwilę uwagi i skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich, na które zapraszają Wojewódzkie Centrum Onkologii w Gdańsku oraz Szpitale Wojewódzkie w Gdyni. Dzień Otwarty, z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem, odbędzie się w sobotę, 4 lutego 2017 r., konieczna wcześniejsza rejestracja.

Zdrowi i aktywni w ćwiczą w Sopocie

Chcesz być zdrowym? Marzysz, by mieć szczupłą, ale umięśnioną sylwetkę? Dla chętnych sopocian, bez względu na wiek i kondycję fizyczną, istnieje możliwość wyboru zajęć spośród jogi, fitnessu czy zumby. Wybierz dyscyplinę sportu, która Ci odpowiada i dołącz do grona zdrowych i aktywnych. Wszystkie zajęcia odbywają się w III Liceum Ogólnokształcącym w Sopocie.

Aktualności