Aktualności

Przychodnia nad morzem? Bezpłatne badania Pomorskie dla Zdrowia. Tak było w niedzielę w Brzeźnie

Plaża w Gdańsku-Brzeźnie zamieniła się w centrum medyczne. Przebadano prawie 600 osób. Wśród 14 stwierdzono nieprawidłowości i zalecono pilne konsultacje dermatologiczne i chirurgiczne.

Jaki poród jest najlepszy? Warsztaty o świadomym macierzyństwie w szpitalu w Gdyni

– Najważniejsza jest świadomość przyszłej matki. Kobieta powinna dowiedzieć się, jak wygląda poród i sala porodowa, aby oswoić lęk – wyjaśnia Dorota Majewska-Kątna, położna oddziałowa z Pomorskich Szpitali, w skład których wchodzi Szpital Morski im. PCK w Gdyni.

Czy warto korzystać z bezpłatnych badań diagnostycznych? 21 osób przekonało się, że tak

W najbliższą niedzielę, 23 lipca będzie kolejna akcja z cyklu Pomorskie dla Zdrowia. Przypomnijmy, jak wyglądało to we Wdzydzach.

Kardiomonitory dla szpitala w Wejherowie. Sprzęt zwiększy bezpieczeństwo pacjentów po operacjach

– Na oddział trafiają coraz trudniejsze przypadki chorych, którzy poddawani są skomplikowanym operacjom – wyjaśnia Andrzej Zieleniewski, wiceprezes Zarządu Szpitali Pomorskich, w skład których wchodzi szpital w Wejherowie. – Taki nowoczesny nadzór medyczny jest bardzo potrzebny i pozwoli na podwyższenie bezpieczeństwa przebywających tu pacjentów – dodaje.

Opalaj się ile chcesz, ale w niedzielę zbadaj się na plaży w Gdańsku-Brzeźnie. Może to uratuje ci życie

Wczesne wykrycie czerniaka z reguły pozwala na całkowite wyleczenie. Dlatego w niedzielę, 23 lipca 2017 r. pracownicy szpitala Copernicus zapraszają na plażę przy molo w Gdańsku-Brzeźnie na bezpłatne badania dermatologiczne.

Diagnoza: rak. Poradnik dla pacjentów szpitala w Kościerzynie. I nie tylko dla nich

Jakie badania diagnostyczne należy wykonać? Na czym polegają? Jakie są metody leczenia? Jak będzie przebiegał proces powrotu do zdrowia? To tylko niektóre z pytań, które zadają sobie pacjenci ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową.

Nowoczesne Centrum Geriatrii w Gdańsku. Budowa rozpocznie się we wrześniu

Ośrodek świadczący kompleksową opiekę ambulatoryjną dla seniorów powstanie w ramach Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Specjaliści mówią, jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka. Badania we Wdzydzach

W Muzeum – Kaszubskim Parku Etnograficznym we Wdzydzach Kiszewskich w sobotę, 15 lipca 2017 r. odbyła się akcja Pomorskie dla Zdrowie.

Zdrowie mieszkańców Pomorza priorytetem. Miliony z Unii i samorządów na szpitale

Zarząd Województwa Pomorskiego zatwierdził ocenę komisji konkursowej i wybrał do dofinansowania 10 projektów. Ich celem jest poprawa jakości i dostępności kompleksowych i wysokospecjalistycznych usług zdrowotnych w zakresie chorób cywilizacyjnych. Środki unijne na realizację projektów pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 zarządzanego przez marszałka województwa.

Coś dla ciała i coś dla ducha. Odwiedź jarmark i przy okazji przebadaj się

W ramach akcji Pomorskie dla Zdrowie pracownicy Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie w sobotę, 15 lipca 2017 r. proponują bezpłatne badania i konsultacje dermatologiczne, dietetyczne oraz szkolenia z zasad udzielania pierwszej pomocy.

Jak się opalać? Czy czerniak oznacza wyrok? Szybka diagnoza to podstawa [WYWIAD]

Dlaczego dermoskopia jest tak ważna i jakie szanse na wyleczenie daje szybkie rozpoznanie chorób skóry opowiada Katarzyna Szymańska, dermatolog ze Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku.

Gdy jesteś na plaży skorzystaj z bezpłatnych porad specjalistów. Akcja Pomorskie dla Zdrowia

Badanie znamion, poziomu cukru, cholesterolu, pomiar ciśnienia, kwasu moczowego, BMI, nauka samobadania piersi, porady dietetyczne, szkolenia i pokazy ratownictwa medycznego – tak zapowiada się Pomorskie dla Zdrowia. Wydarzenie odbędzie się w weekendy we Wdzydzach Kiszewskich, Gdańsku, Gdyni i Ustce.

Szpital w Kościerzynie będzie szkolił chirurgów onkologów. Pacjenci też na tym zyskają

Jesteś chirurgiem, a interesuję Ciebie onkologia? Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie otrzymał akredytację umożliwiającą kształcenie lekarzy w specjalizacji chirurgii onkologicznej. To czwarta placówka na Pomorzu z takimi uprawnieniami.

W tych szpitalach starają się, żeby pacjenci byli zadowoleni i uśmiechnięci. Dwie pomorskie placówki wyróżnione w konkursie

Szpital na Polankach i w Wejherowie znalazły się wśród laureatów Konkursu na Zakład Opieki Zdrowotnej Uśmiechniętego Pacjenta.

Jak przygotować się na wakacje? Co poza ubraniami i kosmetykami należy spakować do walizki [CO POWINNA ZAWIERAĆ WAKACYJNA APTECZKA]

Gorączka, stłuczenie, otarcie naskórka czy biegunka to najczęstsze dolegliwości, jakie mogą zakłócić wakacyjny wyjazd. Warto się przygotować i wziąć zapas niezbędnych środków.

Katarzyna Pniewska-Undro: „Kobiety w ciąży mogą bezpiecznie podróżować samolotem na wakacje.” [PORADNIK DLA PRZYSZŁYCH MAM]

Dbając o zdrowie kobiety i dziecka linie lotnicze określają zasady bezpiecznego podróżowania pań oczekujących potomstwa. Przed podróżą należy to dokładnie sprawdzić. Najważniejsze informacje przewoźnicy publikują na swoich stronach internetowych.

Dr hab. Wojciech Makarewicz: „Planujemy, aby Kościerzyna była trzecim ośrodkiem w regionie wykonującym operacje zmniejszenia żołądka” [WYWIAD]

O problemach ludzi otyłych i kolejnym na Pomorzu ośrodku, w którym wykonywane są laparoskopowe operacje ograniczające objętość żołądka opowie dr hab. n. med. Wojciech Makarewicz, lekarz kierujący Oddziałem Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.

Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił listę szpitali, które znajdą się w tzw. sieci

Do sieci weszło 25 pomorskich podmiotów leczniczych, w tym kilka podlegających samorządowi m.in.: Copernicus, Szpitale Pomorskie, Szpital Wojewódzki w Słupsku i Szpital Reumatologiczny w Sopocie. Marszałek Orłowski: „O samą sieć szpitali jestem dosyć spokojny", co innego sprawy finansowe. Sieć ma usprawnić kompleksową opiekę na oddziałach i w poradniach szpitalnych. Pacjent ma mieć też łatwiejszy dostęp do leczenia specjalistycznego w szpitalach.

Kleszcze – szum medialny czy realne zagrożenie? [RAPORT O PAJĘCZAKACH W WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM]

Co roku jesteśmy bombardowani informacjami o kleszczach. Pajęczaków jest ich dużo, wywołują boreliozę lub zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Postanowiliśmy sprawdzić, jak jest naprawdę.

Konferencja „Miasta w Internecie". Elektroniczne dowody osobiste i Internet w każdej szkole. Kiedy będzie to możliwe?

Samorządowcy z całej Polski w Gdańsku rozmawiają o transakcjach bezgotówkowych w urzędach, cyfrowych dowodach osobistych, ułatwieniach dla pacjentów, inteligentnych miastach i dostępie do szybkiego Internetu w każdej szkole oraz gminie.

Rak to nie wyrok. Jak wesprzeć osoby chore? Wystarczy wziąć udział w marszu wzdłuż polskich granic

34 trasy po prawie 100 km każda oraz specjalna wyprawa rowerowa – tak zapowiada się tegoroczna edycja OnkoRejsu Granicami Polski. Marsz rozpocznie się 25 czerwca 2017 r. i potrwa 7 dni.

Nowa sala zabiegowo-operacyjna w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie. Pierwsi pacjenci już zoperowani

Doktor Roman Marczewski: „Nowa sala skróci kolejkę oczekujących pacjentów i odciąży blok operacyjny, gdzie lekarze przeprowadzają bardziej skomplikowane zabiegi".

Niższa dawka promieniowania, bardziej czytelny obraz, krótszy czas badania – tak działa najnowszy tomograf w szpitalu na Zaspie. Skorzystają pacjenci i lekarze

Pacjenci i lekarze są zadowoleni. Nowy tomograf zapewnia dokładniejsze badanie serca, naczyń wieńcowych oraz ograniczy do minimum dawkę promieniowania. Jest to niezwykle ważne w przypadku badania dzieci i pacjentów z chorobami onkologicznymi.

Co powinni wiedzieć przyszli rodzice? Szpital na Zaspie w trosce o zdrowie fizyczne i psychiczne pacjentów

Specjalne, bezpłatne szkolenia dla położnych, pielęgniarek i lekarzy odbędą się w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku. Skorzystają rodzice i noworodki.

Lekarze, studenci medycyny i dietetycy zadbają o zdrowie mieszkańców. Piknik w parku przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym

Bezpłatne badania profilaktyczne, porady specjalistów, pokazy ratownictwa medycznego czy wielki gar wegetariańskiej zupy – to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowano dla gości Pikniku na zdrowie. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 10 czerwca 2017 r., w parku przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Gdańsku. Wstęp – wolny.

Dr Krzysztof Szkarłat: „Badanie per rectum nie jest wstydliwe, gdyż lepiej zapobiegać niż leczyć” [WYWIAD]

O tym, na jakie choroby układu moczowego i moczowo-płciowego cierpią Polacy oraz jakie są metody leczenia i diagnostyki opowie dr n. med. Krzysztof Szkarłat, ordynator Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.

Jak wykonywać USG? Bezpłatne szkolenia dla rezydentów w Szpitalu Dziecięcym Polanki w Gdańsku

W Szpitalu Dziecięcym Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku organizowane są bezpłatne szkolenia z wykonywania badania ultrasonograficznego dla lekarzy rezydentów. Są jeszcze wolne miejsca na kolejne zajęcia.

Jak edukować Pomorzan, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się HIV? Zdecyduje o tym specjalny zespół

Powstał zespół, który ma zapobiegać zakażeniom HIV i zwalczać AIDS. Zajmie się szerzeniem świadomości i profilaktyką dotyczącą bezpiecznych zachowań seksualnych.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć przed wizytą u fryzjera i kosmetyczki. Bezpieczne zabiegi, na co zwrócić uwagę?

Czy wiesz jak dbać o higienę? Konferencja dla gabinetów fryzjerskich i kosmetycznych odbędzie się w szpitalu w Kościerzynie w środę, 31 maja 2017 r.

Na Uniwersytecie Gdańskim będą pracować nad szczepionką na raka. Powstaje międzynarodowe centrum badawcze

Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej przekazała na utworzenie Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowym 41 mln zł. To nadzieja dla chorych na raka.

Aktualności