Aktualności

Pomorskie dla Zdrowia. Nie zdążyłeś do tej pory – masz szansę przebadać się bez kolejki w czasie zlotu Kociewiaków

Podczas kociewskich Walnych Plachandrów w Piasecznie w sobotę, 25 sierpnia będzie można skorzystać z konsultacji u dermatologa, onkologa i pneumologa. Będzie można m.in. zmierzyć ciśnienie i poziom cukru. Wszystko za darmo.

Pracodawco, zatrudniasz kobiety? Weź udział w konkursie Mistrz Profilaktyki w kategorii cytologia i zadbaj o ich zdrowie

Pomorskie firmy do 31 października 2018 r. mogą zgłaszać się do udziału w konkursie. Jest to też okazja do promocji bezpłatnych badań profilaktycznych wśród pań.

Przez Bałtyk po życie, z Polski do Danii i z powrotem. Kolejny OnkoRejs wyrusza ze Świnoujścia już w niedzielę

28 śmiałków przez siedem dni na żaglowcu Zawisza Czarny przepłynie Bałtyk. Wyruszą z Wybrzeża Władysława IV w Świnoujściu. Dopłyną do Kopenhagi, aby powrócić do Gdyni w niedzielę, 19 sierpnia 2018 r. W rejsie weźmie udział m.in. fotoreporter Maciej Kosycarz, który chorował na raka nerki.

Centrum Zdrowia Psychicznego powstało w kościerskim szpitalu. Pierwsi pacjenci są przyjmowani od sierpnia

Osiem sal chorych z 30 łóżkami, w sumie 42 miejsca dla pacjentów – tak wygląda nowe Centrum Zdrowia Psychicznego w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie. Będzie też specjalny numer interwencyjny.

Niższe rachunki za ogrzewanie i mniejsze zanieczyszczenie powietrza. Tak będzie w Szpitalu Specjalistycznym w Prabutach

Nowa wentylacja z odzyskiem ciepła i wykorzystanie OZE. Tak zmienią się budynki Szpitala Specjalistycznego w Prabutach. Efekty prac zobaczymy jeszcze w tym roku. Wszystko dzięki unijnemu dofinansowaniu.

Jarmark Gryfitów w Słupsku przyciągnął tłumy. W ramach akcji Pomorskie dla Zdrowia wykonano 1120 darmowych badań i konsultacji lekarskich

Prawie 200 osób skierowano do dalszej konsultacji ze względu na nieprawidłowe wyniki. Najwięcej z nich miało niewłaściwy poziom cukru we krwi – aż 69 pacjentów. Pomorskie dla Zdrowia gościło 22 lipca 2018 r. w Słupsku.

Ponad 1,5 tys. osób przebadanych podczas 45. Jarmarku Wdzydzkiego. Trwa akcja Pomorskie dla Zdrowia

Badanie USG, pomiar ciśnienia tętniczego i spirometria — to tylko niektóre z badań, z których mogli bezpłatnie skorzystać uczestnicy 45. Jarmarki Wdzydzkiego 14 i 15 lipca 2018 r. W ramach akcji Pomorskie dla Zdrowia we Wdzydzach Kiszewskich przebadało się 1577 osób. Nieprawidłowości wykryto u 68 osób.

Niedziela w Słupsku pod znakiem Pomorskiego dla Zdrowia. Na Jarmarku Gryfitów będzie okazja do skorzystania z darmowych badań

Konsultacje lekarskie, badania poziomu cukru, cholesterolu i trójglicerydów. Będą też pokazy sprzętu ratowniczego. Specjaliści będą przyjmować pacjentów podczas Jarmarku Gryfitów, który odbędzie się przed Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku w niedzielę, 22 lipca 2018 r.

Lato, plaża, morze czy góry? Jak przygotować się do wakacyjnego wypoczynku? [PORADNIK]

Wakacje trwają w najlepsze. Nieważne czy wyjeżdżasz na egzotyczną wyspę, działkę za miastem, czy planujesz urlop w gospodarstwie agroturystycznym. Sprawdź na co, należy uważać, aby w wakacje cieszyć się dobrym zdrowiem.

Wideo-mapping na pomorskich budynkach, czyli jak zachęcić do profilaktyki nowotworowej?

Na budynkach w Gdańsku, Gdyni, Pruszczu Gdańskim, Lęborku, Słupsku, Sztumie i Tczewie nocą wyświetlane będą specjalne trójwymiarowe animacje. To część akcji Rzeczywistość zaskakuje promującej profilaktykę raka szyjki macicy.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku ma własny oddział transplantacji szpiku kostnego [AKTUALIZACJA]

To drugi tego typu ośrodek na Pomorzu. Koszt inwestycji wyniósł ponad 1,7 mln zł. Pierwsi pacjenci leczeni z powodu ostrych białaczek i przygotowani do przeszczepu będą przyjmowani w Słupsku od 15 lipca 2018 r.

USG bez kolejki i za darmo. Tylko podczas Pomorskiego dla Zdrowia we Wdzydzach Kiszewskich

Letnia przychodnia będzie otwarta tym razem na terenie Muzeum – Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich w weekend 14 i 15 lipca 2018. Będzie można skorzystać m.in z konsultacji onkologa i pulmonologa oraz porad dietetyka. Do tego badania USG i pomiar ciśnienia.