Aktualności

Szpital im. św. Wojciecha na Zaspie będzie miał nowoczesny blok operacyjny. Koszt inwestycji to 83 mln zł

W szpitalu powstanie nowe trzykondygnacyjne skrzydło z blokiem operacyjnym. Znajdą się tam dwa oddziały szpitalne: urazowo-ortopedyczny z salami zabiegowymi, który będzie miał 39 łóżek, i urologiczny z 29 łóżkami. Inwestycja ma być gotowa za półtora roku.

Mimo wichury przyszli na plażę się przebadać. „Pomorskie dla Zdrowia” w Gdańsku-Brzeźnie przyciągnęło setki pacjentów

Mierzyli ciśnienie, cukier we krwi i uczyli się, jak właściwie przeprowadzić samobadanie piersi. Specjaliści z zakresu dermatologii, onkolodzy i dietetyce udzielali bezpłatnych porad. W Gdańsku-Brzeźnie, 1 lipca 2018 r. medycy wykonali prawie 300 badań i udzielili ponad 200 konsultacji.

Prawie 180 mln zł dla 11 szpitali marszałkowskich. Pieniądze zostaną wydane m.in. na utworzenie bloków operacyjnych, nowe oddziały i sprzęt medyczny

Nowoczesne bloki operacyjne, nowe lub zmodernizowane oddziały, sprzęt medyczny, a także dostosowanie szpitali do przepisów przeciwpożarowych, to tylko niektóre zmiany, jakie do 2021 r. będzie można zauważyć w 11 szpitalach na Pomorzu. Lecznice w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Starogardzie Gdańskim, Wejherowie, Prabutach i Słupsku otrzymają prawie 180 mln zł z budżetu województwa na lata 2018-2021.

Będą szczepionki przeciwko pneumokokom dla pomorskich seniorów. To drugi tego typu program w kraju

Trzy tysiące osób powyżej 65 roku życia skorzysta z bezpłatnych szczepionek. Podpisano porozumienia o współfinansowanie zastrzyków. To pilotaż na Pomorzu i pierwszy program realizowany z powiatami.

W Wejherowie lekarze po raz pierwszy przeprowadzili zabiegi, które zmniejszą ryzyko wystąpienia udaru

Lekarze ze Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie przy wsparciu medyków ze Śląskiego Centrum Zdrowia przeprowadzili zabiegi u trzech pacjentów z migotaniem przedsionków. To pierwsze operacje zmniejszające ryzyko wystąpienia udaru mózgu.

Pomorskie dla Zdrowia przenosi się na plaże. Wakacyjna przychodnia stanie przy molo w Gdańsku-Brzeźnie

Dermatolog zbada znamiona, a onkolog odpowie na nurtujące pytania. Zobacz, co jeszcze czeka na korzystających z uroków wakacji na plaży w Gdańsku-Brzeźnie w niedzielę, 1 lipca 2018 r. Wszystkie badania i porady udzielane są bezpłatne.

Wyremontowana interna w Szpitalu im. św. Wincentego a Paulo w Gdyni. To dopiero początek zmian dla pacjentów

Sześć sal chorych z 22 łóżkami, nowe instalacje oraz m.in. kardiomonitory, defibrylatory i pompy infuzyjne. Tak po przebudowie wygląda oddział chorób wewnętrznych w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni. Remont kosztował prawie 2,5 mln zł.

Chorym na raka można pomóc na wiele sposobów. Jednym z nich jest udział w OnkoRejsie Granicami Polski

Tras będzie 16, a każda po około 100 km. Uczestnicy maszerując, chcą pokazać, że nawet z rakiem można i trzeba żyć pięknie i aktywnie. W województwie pomorskim będą dwie trasy specjalne. OnkoRejs Granicami Polski rozpocznie się 24 czerwca 2018 r. i potrwa 7 dni.

Po Prabutach czas na Sopot. Letnie przychodnie przed Ergo Areną. Przyjdź i skorzystaj z bezpłatnych porad

Onkolodzy, reumatolodzy, ortopedzi będą czekać na wszystkich, którzy w niedzielę, 24 czerwca 2018 r. przyjdą na plac Dwóch Miast przed halę widowiskowo-sportową. Będzie też można skorzystać z takich zabiegów jak krioterapia miejscowa oraz naświetlanie lampą bioptron. A to nie koniec atrakcji w ramach akcji. Przyjdź i przekonaj się!

Kto i kiedy będzie korzystał ze szczepień przeciwko pneumokokom? To każdy wiedzieć powinien

Zakażenia pneumokokami. Czy naprawdę są tak niebezpieczne dla zdrowia? Czy szczepienie przeciwko nim pomoże ustrzec się przed częścią chorób oraz zmniejszyć ryzyko zachorowania na inne. Spotkanie specjalistów na temat roli jednostek samorządu terytorialnego w profilaktyce chorób zakaźnych.

Selenia dokładnie i precyzyjnie zdiagnozuje pacjentki. Szpital Morski im. PCK w Gdyni ma nowy mammograf 3D

Bardziej precyzyjny i umożliwiający dokładną ocenę granic znalezionych zmian i ich precyzyjną lokalizację. Taki jest najnowszy mammograf 3D, który działa w gdyńskim szpitalu.

Pięć lat minęło. Jubileusz spółki Copernicus. Wyróżnienia dla pracowników i urodzinowy tort

Szpital im. Mikołaja Kopernika, Szpital św. Wojciecha oraz Wojewódzkie Centrum Onkologii tworzą Copernicus Podmiot Leczniczy. Dołączy do nich też Wojewódzka Przychodnia Stomatologiczna. Od utworzenia spółki mija pięć lat.