Aktualności

Opieka paliatywna – medycyna czy psychologia? Konferencja w Europejskim Centrum Solidarności

Warsztaty oraz wykłady specjalistów z całej Polski poświęcone różnym aspektom codziennej, interdyscyplinarnej opieki nad pacjentem z przewlekłą, zagrażającą życiu chorobą – to tematy, które zostaną poruszone podczas IV Konferencji Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC. Wydarzenie odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności, 5 i 6 października 2018 r.

Wiecha nad Centrum Opieki Geriatrycznej w Sopocie. Pacjenci trafią tam jesienią 2019 roku

To pierwszy taki ośrodek w województwie. Jest częścią Pomorskiego Centrum Reumatologicznego im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie. Będą w nim m.in. oddziały dzienny i stacjonarny (na ok. 40 łóżek), poradnie przyszpitalne rehabilitacyjna i psychologiczno-psychiatryczna. Pomoc będzie też udzielana w domu pacjenta. Budowa rozpoczęła się we wrześniu 2017 r. i potrwa jeszcze rok. Wartość inwestycji to prawie 29 mln zł.

3. urodziny 9-letniego chłopca. Bohater Borys zaprasza do Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku

Będzie tort i kawa, kibiny z dorszem atlantyckim i wykłady dotyczące… chorób rzadkich. Dla uczestników spotkania zagra zespół Remont Pomp. Urodziny odbędą się w niedzielę, 23 września 2018 r.

Blok operacyjny, kilkanaście klinik i hala sportowa. Otwarcie Centrum Medycyny Nieinwazyjnej i Centrum Sportu w Gdańsku

Uroczyste otwarcie pierwszego etapu budowy Centrum Medycyny Nieinwazyjnej (CMN) w Gdańsku odbyło się 31 sierpnia 2018 r. Nowoczesna klinika powstała na terenie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pierwsi pacjenci z nowego szpitala skorzystają już w październiku tego roku.

Co każdy chory wiedzieć powinien? Warsztaty świadomości onkologicznej dla chorych na raka i ich rodzin

Będzie o komunikacji pacjenta onkologicznego z otoczeniem, o tym, jak opanować lęk przed chorobą i cieszyć się życiem, a także o powrocie do pracy po wyleczeniu. Warsztaty będą od września do listopada. Kolejne spotkanie 13 września 2018 r. Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy.

Przyjedź na dożynki do Szemudu, a przy okazji przebadaj się za darmo u specjalistów

Będzie można zmierzyć poziom glukozy, cholesterolu, kwasu moczowego, ciśnienia tętniczego, a także oznaczyć wskaźnik BMI. Badania odbędą się podczas dożynek w Szemudzie w niedzielę, 2 września 2018 r.

Pomorskie dla Zdrowia w Piasecznie. Wykonano prawie dwa tysiące darmowych badań. Część pacjentów musi być pod opieką specjalistów

Ponad 340 osób skierowano do dalszej konsultacji ze względu na nieprawidłowe wyniki. Najwięcej z nich miało niewłaściwy poziom cukru we krwi – aż 124 pacjentów, a u jednego wykryto WZW.

Lekarz POZ skieruje nawet na tomografię komputerową, a wyniki skonsultuje ze specjalistą. Nowy program opieki zdrowotnej POZ Plus na Zaspie

Bilans zdrowia, badania diagnostyczne, konsultacje specjalistów, a także rehabilitacja – to założenia pilotażowego programu opieki zdrowotnej, z którego pacjenci mogą korzystać od lipca.

Będzie nowy sprzęt dla Copernicusa i szpitala na Srebrzysku. To efekt współpracy pomorskiego samorządu i miasta

Porozumienie zakłada, że w ciągu trzech lat za ponad 4 mln zł Gdańsk kupi aparaturę i wyposażenie medyczne, które będą służyły pacjentom dwóch spółek leczniczych.

Pozycja futbolowa nie tylko na boisku! Prawie wszystko, co rodzice powinni wiedzieć o karmieniu piersią [PORADNIK LAKTACYJNY, GALERIA]

„Początki karmienia piersią. Jak dobrze zacząć?" to tytuł nowego poradnika laktacyjnego. Rodzice i ci, którzy planują powiększenie rodziny, znajdą w nim wiele cennych porad i wskazówek. Zawiera podstawowe informacje o naturalnym karmieniu i odpowiedzi na kłopotliwe czasem pytania.

Będą lekarze, prawnicy i ratownicy medyczni. Wszystkie porady za darmo. Festyn na pożegnania lata na plaży w Gdyni

Porady hematologa, onkologa i dermatologa, podstawy udzielania pierwszej pomocy. Do tego badania poziomu ciśnienia tętniczego, glukozy i cholesterolu. Tak będzie podczas festynu na pożegnanie lata na plaży w Gdyni w sobotę, 25 sierpnia 2018 r.

Dni Solidarności z Osobami Chorymi Psychicznie. Konferencja, warsztaty i oferty wsparcia dla chorych oraz ich rodzin [ZAPISY]

Będzie specjalny punkt informacyjny, uliczny happening i symboliczne przejście przez Drzwi Tolerancji. Ruszyły zapisy na Dni Solidarności z Osobami Chorymi Psychicznie, które odbędą się w Trójmieście.