Aktualności

Pojadą w szczytnym celu. Największa europejska parada motocyklowa w Trójmieście [MIKOŁAJE NA MOTOCYKLACH]

Ponad 1,5 tys. motocyklistów przebranych za Mikołajów, tysiące uczestników i szczęśliwych dzieci. W niedzielę 2 grudnia 2018 r. Mikołaje na Motocyklach przejadą przez Trójmiasto już po raz 16. Będą zbierać pieniądze na obiady dla dzieci oraz odwiedzać je z prezentami w domach dziecka, szpitalach i placówkach szkolno-wychowawczych.

27. Światowy Dzień Cukrzycy. Akcje w słupskim szpitalu i gdańskim Manhattanie

Będą bezpłatne badania m.in. poziomu cukru we krwi, ciśnienia tętniczego, a także konsultacje medyczne. Dowiedz się, co jeszcze będzie się działo do 17 listopada.

Darmowe badanie, które może uratować życie. Dlaczego warto zrobić kolonoskopię?

Z bezpłatnych badań w ramach kampanii Copernicusa mogą skorzystać osoby w wieku 50-65 lat, które są aktywne zawodowo. Nie mają objawów raka jelita grubego i w ciągu ostatnich dziesięciu lat nie wykonywały kolonoskopii.

Pluszowy miś jako ratownik, czyli jak oswoić dziecko z lękiem przed lekarzem. Specjalny festyn dla najmłodszych

W ramach akcji Misie – Dzieciom najmłodsi będą mogli nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy. Dowiedzą się, że zastrzyk zrobiony pluszakowi nie boli. Będą też konsultacje lekarskie, porady dietetyczne, a także zabawy i konkursy dla dzieci. Akcja odbędzie się w Alfa Centrum w Gdańsku w sobotę, 17 listopada 2018 r.

Zmieniaj świat wokół siebie. Są pieniądze na realizację pomysłów w konkursie „Decydujesz, pomagamy”

Organizacje pozarządowe, społeczne i aktywni mieszkańcy mogą wystartować w konkursie o granty wysokości 5000, 3000 i 1000 zł. Dzięki pieniądzom będą mogli m.in. zmienić swoją okolicę, organizować spotkania, kreatywne warsztaty oraz zajęcia sportowe. Nabór wniosków trwa do 18 listopada 2018 r.

Co można, a czego nie powinno się jeść? Bezpłatne warsztaty o diecie dla chorych na raka

Jesteś chory na raka lub ktoś z bliskich na niego choruje? Dowiedz się, jak urozmaicać dietę osób chorych onkologicznie? To tylko jedno z zagadnień, jakie będą poruszone podczas zajęć, które odbędą się w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni w wtorek, 20 listopada 2018 r. Udział jest bezpłatny.

Gorączka, ból głowy i gardła – jak odróżnić przeziębienie od grypy, szczególnie, że obie choroby wywołują wirusy [WYWIAD]

Jednego dnia jest gorąco i zdejmujemy jesienne kurtki. Następnego dnia pada deszcz i wieje silny wiatr. Dodatkowo wszyscy wokół są zakatarzeni i zaczynamy czuć się coraz gorzej. Mamy dreszcze, boli nas gardło. Wirusy atakują szczególnie, gdy odporność jest obniżona i organizm nie ma siły bronić się przed nimi. Jak odróżnić przeziębienie od grypy?

Szpital Dziecięcy na Polankach w Gdańsku ma rooming-in. To drugi ośrodek leczenia mukowiscydozy z tym systemem

Teraz osoby z mukowiscydozą będą izolowane od innych chorych. Pacjent podczas wizyty nie będzie miał kontaktu z innymi chorymi ani na korytarzu, ani w łazience. Chodzi o to, żeby oddzielić pacjentów mało odpornych od tych, którzy mogą ich zarazić.

Czy odra, błonica i polio powrócą? Pomorski apel do ministra zdrowia w sprawie szczepień [AKTUALIZACJA]

Autorzy apelu proszą ministra zdrowia o szeroko zakrojoną edukację rodziców dotyczącą korzystania ze szczepionek. Ponieważ coraz więcej z nich pod wpływem ruchów antyszczepionkowych przestało szczepić dzieci, może to powodować zagrożenie epidemiologiczne dla mieszkańców województwa pomorskiego.

Chcesz wspomóc osoby chore na raka piersi? Włącz się w akcję Serce od Serca

Aby być solidarnym z osobami chorymi na raka piersi, wystarczy kupić materiał, wypełnienie do poduszki i uszyć poduszkę w kształcie serca.

30 ucisków i dwa wdechy – niewiele, a mogą uratować życie. Czy uczniowie gdańskich szkół potrafią udzielać pomocy?

Nawet 3- czy 4-letnie dzieci potrafiąc wykręcić numer ratunkowy 112 lub 999, mogą uratować życie bliskim. O nauczaniu przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz o otyłości wśród dzieci i dorosłych dyskutowano podczas konferencji dotyczącej promocji zdrowia.

Światowy Dzień Osteoporozy. Czy można uniknąć tej choroby? Dlaczego kobiety częściej na nią chorują? [WYWIAD]

Niedobór witaminy D i wapnia, brak aktywności fizycznej, zaburzenia hormonalne. Co jeszcze może przyczynić się do wystąpienia osteoporozy? W Polsce choruje na nią ponad 3 mln osób, a 2,5 mln stanowią kobiety.