Aktualności

Gdynia gra w orkiestrze

Z początkiem stycznia, jak co roku, Gdynia gra w orkiestrze. W Wielkiej Orkiestrze. W niedzielę, 11 stycznia 2015 r., będzie bardzo gorąco – dziesiątki imprez, setki licytowanych gadżetów i tysiące serduszek. W programie mnóstwo atrakcji od rana do wieczora. W Gdyni zagrają 3 sztaby: przy Teatrze Miejskim (ul. Bema 26), In gremio (ul. Strażacka 15) i YMCA Gdynia (ul. Żeromskiego 26).

23. Finał WOŚP – no to gramy!

Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów – oto hasło, które przyświeca 23. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cała Polska, a więc i Pomorze, bawić się i pomagać będzie w niedzielę, 11 stycznia 2015 r.

Zmiany personalne w trzech pomorskich szpitalach

Tomasz Sławatyniec został nowym prezesem Szpitala Dziecięcego POLANKI w Gdańsku, a do zarządu Szpitali Wojewódzkich w Gdyni powołano Janusza Bonieckiego oraz Adama Główczewskiego. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku, w wyniku odwołania obecnego dyrektora, jego obowiązki przejęła pani Bernadetta Lewicka.

Otwarty konkurs ofert na działania w pomocy społecznej

Zarząd Województwa Pomorskiego ogłasza otwarty konkurs ofert w zakresu „Pomoc społeczna – inspirowanie i promowanie nowych rozwiązań o charakterze ponadlokalnym". Konkurs jest skierowany do organizacji pozarządowych.

Sopocki MOPS zaprasza do akcji „Nie bądź obojętny”

Wraz z nadejściem zimy, sopocki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczyna akcję „Nie bądź obojętny". Ma ona na celu zwrócenie uwagi mieszkańców na problemy osób bezdomnych w tym szczególnie trudnym okresie.

Skorzystaj z mammobusu

Mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi. By zadbać o swoje zdrowie, niebawem będą mogły z niej skorzystać mieszkanki Kościerzyny. We wtorek, 16 grudnia 2014 r., mammobus Lux Med odwiedzi miasto.

Joga dla pań w średnim wieku

Chętne panie, które nigdy nie uczestniczyły w zajęciach jogi, mogą zgłosić się do programu, który w listopadzie 2014 r. ruszy na terenie Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Program jest skierowany do pań w wieku 45-59 lat, bez względu na poziom sprawności i umiejętności ruchowych.

Nowe bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

W dniu dzisiejszym w siedzibie Oddziału Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa zamykająca realizację projektu pn. „Budowa i remont oraz doposażenie baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – ETAP 2".

Dzień Ratownictwa Medycznego

Codziennie ratują życie i pomagają w potrzebie – ratownicy medyczni 13 października obchodzą swoje święto. Aby podkreślić wagę tego dnia Szpital im. M. Kopernika w Gdańsku zorganizował konkurs dla ratowników medycznych, podczas którego mogli oni sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności praktyczne. Wicemarszałek województwa pomorskiego Hanna Zych-Cisoń wręczyła uczestnikom pamiątkowe dyplomy. Zwycięski puchar otrzymał pan Bartosz Krasiński.

„Umiem pomóc” – program dla szkół

„Umiem pomóc" to innowacyjna akcja edukacyjna realizowana przez Akademię Ratownictwa LUX MED. Jej celem jest zapoznanie uczniów szkół średnich z zasadami udzielania pierwszej pomocy, a przede wszystkim praktyczna nauka, jak ratować ludzkie życie.

Soboty Onkologiczne w Gdyńskim Centrum Onkologii

Z bezpłatnej mammografii i konsultacji specjalistów będzie można skorzystać 18 i 25 października 2014 r. w Gdyńskim Centrum Onkologii Szpitala Morskiego im. PCK. Skierowanie nie jest wymagane.

Otwarcie Oddziału Chirurgii Naczyniowej w gdyńskim szpitalu

Oddział Chirurgii Naczyniowej - najmłodszy oddział Szpitala św. Wincentego a Paulo Sp. z o.o. w Gdyni, założony w maju 2014 roku, został oficjalnie otwarty w poniedziałek, 29 września br. W uroczystości, która połączona była z obchodami II rocznicy funkcjonowania szpitala po przekształceniu w spółkę, uczestniczyła wicemarszałek województwa pomorskiego Hanna Zych-Cisoń.