Aktualności

Już jest Karta stomika

Z inicjatywy organizatorów kampanii „STOMAlife. Odkryj stomię" osoby ze stomią z Gdańska mogą otrzymać kartę stomika. Jest ona dostępna w punkcie konsultacyjno-szkoleniowym dla stomików, działającym przy ul. Jana Pawła II 3 d. Jej posiadanie ma ułatwić stomikom funkcjonowanie w problematycznych sytuacjach, na przykład podczas kontroli granicznych czy odpraw lotniczych.

Dzień otwarty w Wojewódzkim Centrum Onkologii

Wojewódzkie Centrum Onkologii w Gdańsku zaprasza na Dzień Otwarty Funduszy Europejskich, w ramach którego będzie okazja do wykonania badań profilaktycznych. Wydarzenie odbędzie się 9 maja 2015 r., w godz. 9.00-13.00, w Wojewódzkim Centrum Onkologii, przy Al. Zwycięstwa 31/32 w Gdańsku.

Pomoc dla kobiet doświadczających przemocy

Punkt Interwencji Kryzysowej działający w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie organizuje grupę psychoedukacyjną dla kobiet doświadczających przemocy. Jeśli doświadczasz jakiejkolwiek formy agresji, nie czekaj, skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z psychologiem.

X Ogólnopolska Konferencja Psychologii Zdrowia

Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, Sekcja Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Zakład Psychologii Zdrowia Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku zapraszają na X Ogólnopolską Konferencję Psychologii Zdrowia „Z psychologią po zdrowie. Profilaktyka i promocja zdrowia – mit czy rzeczywistość?". Odbędzie się ona w dniach 15-17 maja 2015 r. w Gdańsku.

Nadzieja w hospicjum

W Gdańsku, Sopocie, Gdyni i Pucku rozkwitną w niedzielę, 26 kwietnia, Pola Nadziei na Pomorzu 2015, akcja, której głównym celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby pacjentów hospicjów oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie. Jej istotnym elementem jest szerzenie mody na wolontariat, a znakiem rozpoznawczym – wolontariusze, którzy zbierają do puszek pieniądze na rzecz podopiecznych hospicjów, wręczając w zamian kwiat żonkila – symbol nadziei na odrodzenie.

III Zdrowy Pomorzanin

„Zdrowie i bezpieczeństwo w środowisku szkolnym. Wyzwanie w nowoczesnej szkole" – to tytuł konferencji organizowanej w ramach cyklu „Zdrowy Pomorzanin", której głównym celem jest poprawa stanu zdrowia uczniów. Na wydarzenie, które odbyło się 15 kwietnia, zapraszał marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. W konferencji udział wziął wicemarszałek Krzysztof Trawicki i członek zarządu Hanna Zych-Cisoń.

MultiSport w województwie pomorskim

W województwie pomorskim II edycja programu MultiSport realizowana jest przez kluby sportowe w 42 gminach, weźmie w niej udział ok. 1500 dzieci. Sukcesem programu jest przekonanie do aktywności fizycznej nawet najbardziej opornych.

O chorobach cywilizacyjnych u dzieci

O roli aktywności fizycznej w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym u dzieci rozmawiać będą uczestnicy konferencji, która odbędzie się 17 kwietnia 2015 r. w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Rejestracja trwa do 15 kwietnia. Konferencję patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Zintegrowana opieka zdrowotna na Pomorzu

Porozumienie, ustanawiające pierwsze w Polsce Pomorskie Partnerstwo na rzecz Zintegrowanej Opieki Zdrowotnej, zostało uroczyście podpisane w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku. W spotkaniu udział wzięli marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk oraz członek zarządu Hanna Zych-Cisoń.

O zapobieganiu wypaleniu zawodowemu

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego zaprasza kadrę zarządzającą personelem medycznym w podmiotach leczniczych na konferencję szkoleniową pt. „Profilaktyka zdrowia psychicznego pracowników ochrony zdrowia – zapobieganie wypaleniu zawodowemu", która odbędzie się 8 maja 2015 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku.

Sopocki półmaraton

Biegając, pomagasz – tak w wielkim skrócie można określić ideę, jaka przyświeca sopockiemu półmaratonowi. Uczestnicy sportowej rywalizacji, która wystartuje 2 maja 2015 r., o godz. 9.00, będą mieli do pokonania dystans 21,0975 km. Nieodłącznym elementem półmaratonu będzie zdobycie środków na pokrycie leczenia 17-letniej Magdy z Gdańska. Zawodnicy będą rywalizować na trasie prowadzącej najpiękniejszymi ulicami Sopotu oraz po sopockim molo.

EKG Zdrowej Firmy

Ideą programu EKG Zdrowej Firmy jest zaprezentowanie zupełnie nowego podejścia do tematu zdrowia kadry zarządzającej i zespołów pracowniczych jako najważniejszej wartości dodanej dla firmy i społeczeństwa. W Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, 19 marca 2015 r. w ramach konferencji odbędą się wykłady, warsztaty, szkolenia, pokazy, podczas których będzie można nabrać praktycznej wiedzy, poznać nowe technologie, posmakować zdrowia, poznać różne metody profilaktyki zdrowotnej.