Aktualności

Aktywuj się, seniorze!

Zajęcia o średnim stopniu intensywności skierowane głownie do osób w wieku 50 + to kolejny element programu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku – Aktywuj się. Gimnastyka dla seniora to ćwiczenia, które obejmują trening zdrowotny z elementami pilatesu, jogi, tai chi, aerobiku, szkoły zdrowych pleców, gimnastyki ogólnorozwojowej i relaksacji.

Wspólne rozmowy – plaże dostępne dla wszystkich

Mieszkasz i pracujesz nad morzem? Lubisz aktywnie spędzać czas? Chcesz, żeby plaża w Twojej okolicy była czysta, zadbana i dostępna dla wszystkich? Fundacja Machina Fotografika zaprasza do wstąpienia do klubu doradczego i do działania!

Bezpłatne badania w WCO w Gdańsku

W Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku Sp. z o.o. w sobotę, 10 października 2015 r. odbędzie się Dzień Otwarty, w ramach którego będzie można bezpłatnie wykonać badania, takie jak mammografia i cytologia oraz skorzystać z porady onkologicznej i ginekologicznej. Chętnych zapraszamy w godzinach od 10.00 do 13.00, do budynku „B" przy al. Zwycięstwa 31/32 w Gdańsku.

Wczesna interwencja w psychozie

Wczesna interwencja w psychozie – jak i dlaczego? To hasło konferencji, na którą 16 października 2015 r. zapraszają: Instytut Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal we współpracy z Polskim Towarzystwem Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz Instytutem Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Konferencję honorowym patronatem objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

W trosce o zdrowie mieszkańców

Rada dzielnicy Aniołki w Gdańsku zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia jogi oraz warsztaty dla seniorów. Treningi jogi rozpoczynają się w poniedziałek, 5 października 2015 r., a warsztaty – we wtorek, 6 października 2015 r. Udział jest bezpłatny.

Sopockie Targi Seniora

W Sopocie, 3 i 4 października 2015 r. odbędzie się 6. edycja Sopockich Targów Seniora. W tym roku motywem przewodnim są innowacje i inspiracje kierowane do osób starszych. Podczas Targów będą promowane nowoczesne rozwiązania technologiczne, społeczne, komunikacyjne, edukacyjne.

Pediatria w Szpitalu im. M. Kopernika po modernizacji

Kliniczny Oddział Pediatrii i Kliniczny Oddział Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci GUMed po przebudowie zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny poprawiający bezpieczeństwo małych pacjentów, dostęp do węzłów sanitarnych z sal chorych i system przywoławczy usprawniający komunikację. 29 września marszałkowie Mieczysław Struk i Hanna Zych-Cisoń wzięli udział w oficjalnym otwarciu oddziałów.

Szczepienia przeciw grypie dla seniorów w Gdyni

Mieszkańcy Gdyni, którzy mają ukończone 70. lat oraz osoby, które chorują na cukrzycę lub serce, będą mogły w sobotę, 3 października 2015 r., skorzystać z bezpłatnych, profilaktycznych szczepień przeciw grypie.

Po debacie „Udar – każdy pacjent jest ważny”

Na temat zmniejszenia zachorowalności, umieralności oraz lepszego dostępu do rehabilitacji, a przede wszystkim możliwych działań w regionie, dotyczących szybkiej diagnostyki, wdrożenia najnowocześniejszych form leczenia, samoświadomości pacjentów oraz roli samorządów, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych rozmawiali uczestnicy debaty z cyklu „Udar – każdy pacjent jest ważny". Spotkanie, które odbyło się 17 września w Gdańsku, patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, wzięła w nim również udział Hanna Zych-Cisoń, członek Zarządu Województwa Pomorskiego.

Postaw na rozwój – bądź zdrowy!

To już czwarta edycja Tygodnia Zdrowia Psychicznego organizowanego w ramach Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego przez członków Koła Naukowego Empiria w sopockim wydziale Uniwersytetu SWPS. Wykłady i warsztaty odbędą się od 5 do 11 października 2015 r. w Sopocie. Imprezę patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Dla przyszłych rodziców

Drugie targi „Będę Mamą" odbędą się w dniach 2-11 października 2015 r. w sklepie Mama i Ja w Gdańsku. Patronat honorowy nad imprezą objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Nowi partnerzy Zintegrowanej Opieki Zdrowotnej

Do Pomorskiego Partnerstwa na rzecz Zintegrowanej Opieki Zdrowotnej, zawartego 2 kwietnia br. przez przedstawicieli najważniejszych interesariuszy systemu ochrony zdrowia w województwie pomorskim, dołączyło pięcioro nowych sygnatariuszy. Uroczystość podpisania porozumienia odbyła się 24 września. W spotkaniu uczestniczyła wicemarszałek Hanna Zych- Cisoń