Aktualności

Rowerzyści dla transplantacji

Fundacja im. Bartka Kruczkowskiego „ORGANiści" organizuje od 2 do 7 czerwca 2015 r. kolejny rajd rowerowy dla transplantacji. 17 osób, w tym ludzie po przeszczepach serca i wątroby, a także na tandemach – ludzie niewidomi, przejadą ze Szczecina do Gdańska.

Księżniczki i Rycerze kontra cukrzyca

Moc atrakcji i szalona zabawa czeka na wszystkich, którzy przybędą na Misiowy Festyn Charytatywny „Księżniczki i Rycerze". Impreza dla dzieci odbędzie się w niedzielę, 31 maja 2015 r., na gdańskiej Morenie.

Dzień Dziecka z pompą!

Pokazy ratownictwa medycznego i psów ratowniczych, przyjazd harleyowców, kucyki, nauka tańca i poczęstunek – to i wiele, wiele innych atrakcji znalazło się w programie festynu rodzinnego, który organizuje Fundacja „Żyć z Pompą". Impreza odbędzie się w sobotę, 30 maja 2015 r., na dziedzińcu Szpitala Copernicus i Urzędu Miasta w Gdańsku. Honorowym patronatem objął ją Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Rozruszaj stawy!

Każdy senior, który cierpi na bóle stawów, może spotkać się z doświadczonymi fizjoterapeutami, którzy opowiedzą i pokażą, jak walczyć z bólem, a dzięki temu – pomogą im w codziennej aktywizacji. Bezpłatne spotkanie w ramach programu „Voltaren MAX. Rozruszaj Stawy™" odbędzie się w czwartek, 28 maja 2015 r., w Ateneum Szkole Wyższej w Gdańsku.

Szkolenie dla obywatelskich seniorów

Sopocki Dom Pomocy Społecznej zaprasza wszystkich sopockich seniorów w poniedziałek 25 maja 2015 r., o godz. 10.00 na wykład dotyczący aktywności obywatelskiej dla osób starszych.

Medyczny Dzień Nauki

Wyhodowanie własnego chemicznego ogrodu, wywołanie burzy w probówce i morza piany to tylko niektóre z atrakcji tegorocznego Medycznego Dnia Nauki. Ósma edycja akcji odbędzie się 22 maja 2015 r. w Collegium Biomedicum w Gdańsku. To największa na Pomorzu akcja popularyzująca nauki medyczne wśród dzieci i młodzieży szkolnej, która odbywa się w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Wstęp – bezpłatny.

Teraz Serce!

W Porcie Rumia, w CH Auchan w Rumi, 23 maja 2015 r. odbędzie się akcja medyczna w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktyki chorób układu krążenia Teraz Serce!. To doskonała okazja do skorzystania z bezpłatnych badań serca oraz specjalistycznych konsultacji.

Droga do samodzielności – konferencja w Łebie

Starostwo Powiatowe w Lęborku zaprasza na konferencję w ramach projektu „Droga do samodzielności", która odbędzie się we wtorek, 19 maja 2015 r. o godz. 10.00, w Hotelu Łeba przy ul. Nadmorskiej 9 b w Łebie.

Skuteczna walka z bólem

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku zaprasza na wykład pt. „Wprowadzenie do terapii FDM – metody terapii manualnej bólu". Spotkanie odbędzie się we wtorek, 12 maja 2015 r.

Spływaj białaczko, czyli festyn z pompą

Przejażdżki smoczymi łodziami, kajakami i łódkami solarnymi, nauka pierwszej pomocy, pokazy ratownictwa wodnego z udziałem psów ratowniczych oraz rodzinne zawody sportowe to tylko niektóre z atrakcji Festynu z Pompą, który odbędzie się w Przystani Żabi Kruk w Gdańsku, 10 maja 2015 r.

Zapisz się na ekstremalny bieg

Jesteś odważny? Chcesz wziąć udział w sportowej rywalizacji w ekstremalnym wydaniu? Myślisz, że masz żelazną kondycję i dobiegniesz do mety za wszelką cenę? Jeśli tak, to weź udział w Men Expert Surival Race, który odbędzie się w gdyńskim Adventure Park Kolibki, 11 października 2015 r. Zapisy do ekstremalnego biegu z przeszkodami ruszyły.

Jaja przed InfoBoksem, czyli odważni wygrywają!

Dwumetrowe jaja stanęły na trawniku w centrum Gdyni, przed InfoBoksem przy ul. Świętojańskiej 30. W ten sposób Fundacja „Gdyński Most Nadziei" pragnie zwrócić uwagę młodych mężczyzn na badania profilaktyczne raka jądra. To kolejna odsłona kampanii społecznej „Odważni wygrywają".