Aktualności

Nowe łóżka dla chorych na raka trafiły do gdyńskiego szpitala. To dar Fundacji im. św. Patryka

W Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni zamontowano 12 nowych łóżek. Są przeznaczone dla pacjentów Oddziału Onkologii Klinicznej.

Kontrola w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym nadal trwa

Do końca tygodnia potrwa zarządzona przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego kontrola w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. T. Bilikiewicza w Gdańsku. Sprawdzane są procedury w związku z przypadkami molestowania nieletnich, do których miało dojść na terenie placówki.

Lekarze z Wejherowa skutecznie ratują przed udarem mózgu. W tętnicach umieszczają specjalne filtry

Chodzi o nowatorski zabieg z wykorzystaniem tzw. systemu neuroprotekcji. W Kaszubskim Centrum Chorób Serca i Naczyń przeprowadzili go wspólnie lekarze z Wejherowa pod nadzorem prof. Zbigniewa Kalarusa z kliniki w Zabrzu. Dzięki temu uratowali 69-latka z Gdyni.

Jak odciążyć szpital na Srebrzysku? Jest kilka propozycji!

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego 19 czerwca 2019 r. odbyło się specjalne spotkanie dotyczące sytuacji w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku. Chodzi o zapewnienie dostępności do świadczeń psychiatrycznych w stanach nagłych. Szpital jest praktycznie jedyną placówką w Trójmieście, która przyjmuje takich pacjentów. Brakuje personelu, a środki na działalność są zbyt niskie.

Orzeł Polskiej Przedsiębiorczości trafił do Copernicusa. To nagroda 30-lecia wolności RP

Copernicus Podmiot Leczniczy jest jedyną placówką medyczną na Pomorzu, która została wyróżniona przez przedsiębiorców. Szpital otrzymał statuetkę i dyplom w kategorii Placówka medyczna 30-lecia wolności RP.

OnkoRejs Granicami Polski. To już czwarty marsz dla osób chorych na raka

W sumie 14 tras po prawie 100 km każda, w tym dwie specjalne zachęcające do diagnostyki raka szyjki macicy i jelita grubego – tak zapowiada się tegoroczna edycja OnkoRejsu Granicami Polski. Marsz rozpocznie się 23 czerwca 2019 r. i potrwa 7 dni.

W szpitalu na Srebrzysku cały czas trwa kontrola. Sprawdzane są m.in. procedury

W Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku nadal trwa postępowanie wyjaśniające prowadzone przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Z dyrekcją szpitala i z lekarzami dwukrotnie spotkała się też członek Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska.

Pięć ważnych informacji o kleszczach, o których warto pamiętać [INFOGRAFIKA]

Zbliżają się wakacje, coraz więcej czasu spędzamy na łonie natury. To idealna pora, aby przypomnieć o tym, jak groźne mogą być kleszcze oraz jak zabezpieczyć się przed nimi. Powstała specjalna mapa pokazująca, gdzie jest najwięcej groźnych pajęczaków.

Światowy Dzień Krwiodawstwa. Kto może zostać dawcą? Jakich grup krwi brakuje na Pomorzu?

Światowy Dzień Krwiodawstwa obchodzony jest 14 czerwca. Dokładnie w dniu urodzin Karla Landsteinera, który w 1901 r. odkrył grupy krwi. Został za to uhonorowany w 1930 r. nagrodą Nobla. Dzień ten upamiętnia wszystkich honorowych dawców krwi.

Trzy pomorskie inwestycje mogą zdobyć europejską nagrodę RegioStars. To wyróżnienia dla innowacyjnych projektów

W konkursie Komisja Europejska wyróżnia regionalne, innowacyjne projekty, które zyskały finansowanie unijne. W finale znalazły się trzy inwestycje z województwa pomorskiego. Szansę na nagrodę mają: Gdański Szlak Wodociągowy, Pomorskie Centrum Reumatologiczne im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie oraz projekt „Praca w grupie. Aktywizacja społeczno-zawodowa".

Seniorzy 65 plus dostaną bezpłatne szczepionki przeciwko pneumokokom. Kto na Pomorzu z nich skorzysta? [ZDJĘCIA]

Pomorscy seniorzy, już po raz drugi, skorzystają z bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko pneumokokom. W programie bierze udział 15 powiatów z regionu. Zostanie zaszczepionych ponad 2,2 tys. mieszkańców. Samorząd województwa pomorskiego przekazał na ten cel 530 tys. zł, resztę dołożyły powiaty.

Ponad 33 mln zł dla szpitali i pogotowia ratunkowego. Wielka termomodernizacja na Pomorzu trwa

Najpierw były szkoły. Potem instytucje kultury. Teraz czas na szpitale. Kilkadziesiąt budynków zyska szczelne okna i drzwi, ocieplone ściany oraz nowe instalacje. Będzie zamontowane ekologiczne i czyste ogrzewanie. Wszystko dzięki unijnemu dofinansowaniu.