Aktualności

Odmień swoją głowę – zrozum schizofrenię

Co czwarty z nas miał, lub będzie miał problemy ze zdrowiem psychicznym. Akcja społeczna „Odmień swoją głowę. Schizofrenia – nie oceniaj, dowiedz się więcej" ma na celu zmianę myślenia o osobach doświadczających kryzysów psychicznych. Wystarczy pozbyć się stereotypów i zrozumieć, że osoby chorujące, to ludzie tacy jak my. A potem… zrobić zdjęcie w nietypowym nakryciu głowy!


X Ogólnopolski Festiwal Psychologii Procesu

Ogólnopolski Festiwal POP Kreacje będzie trwać od 24 września do 2 października 2016 r. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Psychologii Procesu. Zaplanowano warsztaty, wykłady, konsultacje psychoterapeutyczne i coachingowe, procesy grupowe oraz otwarte forum. Wszystkie zajęcia w ramach festiwalu są bezpłatne.


Podziel się posiłkiem w sklepach i Internecie

Niezwykle prosto można pomóc tysiącom dzieci w Polsce. 23 i 24 września 2016 r. w Trójmieście i okolicach odbędzie się kolejna Ogólnopolska Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem. W ramach akcji każdy może ufundować posiłek dla potrzebujących dzieci. Wystarczy kupić kilka dodatkowych produktów i przekazać je wolontariuszom w 117 sklepach w całym województwie pomorskim.


Poświęć dzień swojemu sercu

Wielkie święto sportu, zdrowia i rekreacji odbędzie się w Gdyni w niedzielę, 25 września 2016 r. Z okazji Światowego Dnia Serca na osoby w każdym wieku czekać będzie wiele bezpłatnych atrakcj. Dla najmłodszych będą zabawy festynowe, zaś dla starszych zajęcia ruchowe oraz specjalne stanowiska medyczne, gdzie będzie można się przebadać i sprawdzić stan swojego zdrowia.


Ze stomią można żyć – przyjdź na konferencję

Szpitale Wojewódzkie w Gdyni zapraszają do udziału w bezpłatnej konferencji pt. „Stomia to nie koniec świata". Konferencja w ramach Pomorskiej Akademii Zdrowia odbędzie się w środę, 28 września 2016 r. Konieczna wcześniejsza rejestracja.


Przeciwko wykorzystywaniu dzieci – możesz pomóc, reaguj, zgłoś!

Ruszyła kampania społeczna Dyżurnet.pl, punktu kontaktowego przyjmującego zgłoszenia o nielegalnych treściach pojawiających się w Internecie. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem skutków, jakie niosą dla ofiar umieszczone w Internecie materiały przedstawiające seksualne wykorzystywanie dzieci.


Schizofrenia – poznaj, zrozum, bądź tolerancyjny

Pomorska Koalicja na Rzecz Zdrowia Psychicznego zaprasza na obchody Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie „Schizofrenia – Otwórzcie Drzwi", które odbędą się w Trójmieście w dniach 18-23 września 2016 r. W programie konferencja, warsztaty, koncerty i wystawy. Wydarzeniu patronuje Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Wystawy, drift i… Motoserce, czyli Targi Motoryzacyjne 3TM

Wielkie i wyczekiwane wydarzenie motoryzacyjne na Pomorzu odbędzie się w dniach 24-25 września 2016 r. VIII edycja Targów Motoryzacyjnych 3TM łączy swoje siły z Drift Masters Grand Prix – najważniejszą ligą driftingową w Polsce i Europie. Impreza, której patronuje Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, odbędzie się w tym roku w gdańskim AmberExpo.


Pierwsze urodziny Bohatera Borysa, czyli kilka słów o rzeczach trudnych

Na czym polegają choroby rzadkie dowiedzieć się będzie można w sobotę, 10 września 2016 r. w Centrum św. Jana w Gdańsku. Pod patronatem marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka odbędzie się tam ważne spotkanie – 1. urodziny Bohatera Borysa – czyli opowieść o 7-letnim chłopcu, który od dwóch lat zmaga się z genetyczną i nieuleczalną chorobą. A wszystko przy kawie, torcie i muzyce!


Debata o kobietach współuzależnionych

O sytuacji kobiet, których partnerzy są uzależnieni od alkoholu będą rozmawiać uczestniczy konferencji pt. „On pije, ona się leczy. Problemy współuzależnionych kobiet". Spotkanie odbędzie się w Centrum Medycyny Inwazyjnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w sobotę, 15 października 2016 r. Udział w nim jest bezpłatny. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Nakręć się na pomoc innym – wielka kwesta na rzecz hospicjum

Zakręcony początek roku szkolnego szykuje się w sobotę, 10 września 2016 r. w Gdańsku. A przy okazji będzie można zrobić coś dla innych. Każdy, kto tego dnia zakręci się na kole widokowy AmberSky, ma szanse dołożyć swoją cegiełkę do opieki hospicyjnej nad najmłodszymi pacjentami na Pomorzu.


Terapia słowem, czyli w szpitalu też czytają Sienkiewicza

Narodowe czytanie powieści Henryka Sienkiewicza „Quo Vadis" zagości także pod dachem szpitala Św. Wojciecha na gdańskiej Zaspie. W sobotę, 3 września 2016 r., pod hasłem: „Wiara, Nadzieja i Miłość – trzy siostry w ogrodach Cezara", zaplanowano i spotkanie z tekstem, i rozwiązywanie krzyżówki, i zabawę ruchową.